Підготовка до річної звітності


підготовка до річної звітностіКожен бухгалтер знає, що жовтень – це гаряча пора. Адже потрібно звітувати за роботу господарства протягом 3 кварталу та 9 місяців поточного року. Та не слід забувати, що за два місяці закінчиться рік, а отже, потрібно буде здавати уже річну звітність. Тому саме в жовтні – листопаді слід починати “готувати грунт”, щоб уникнути в майбутньому неприємних ситуацій.

Отже,  протягом останнього кварталу слід перевірити наявність первинних документів, які підтверджують витрати та правильність їх оформлення (хоча б на значні суми).

Наступним короком є аналіз сум дебіторської та кредиторської заборгованості. Перевірте, чи не минули строки позовної давності щодо погашення таких сум. В разі, якщо до кінця року закінчується термін позовної давності наявної кредиторської заборгованості і немає можливості його продовжити – зробіть собі поміточку та не забудьте визнати податковий дохід в сумі такої заборгованості коли прийде час.

Якщо протягом року господарство брало поворотну фінансову допомогу – не забудьте повернути її у визначені строки. Адже в разі неповернення такої допомоги вчасно, ви змушені будете нараховувати умовні відсотки на всю суму такої неповерненої поворотної допомоги (якщо вона отримана від платника податку на прибуток за основною ставкою). Чи оподаткувати її суму за ставкою вашого єдиного податку, якщо господарство є платником єдиного податку.

Перегляньте господарські операції, що здійснювалися протягом року з “особливими ” контрагентами, які регулюються ст. 39 Податкового кодексу (бартерні операції, операції з пов’язаними особами та інше). В разі, якщо сума операцій з одним із таких контрагентів перевищила 50 млн. грн. – перевірте чи проводилася реалізація за звичайними цінами. І не забувайте – з 27 вересня 2014 року операції з кримськими контрагентами також регулюються ст. 39 Податкового кодексу.

Протягом останнього кварталу слід обов’язково провести інвентаризацію всіх активів та зобов’язань фермерського господарства та зафіксувати нестачі та надлишки, якщо такі будуть виявлені.

Взагалі, якщо підготуватися до річної звітності заздалегідь, не залишаючи все на останню мить, Вам вдасться зберегти не лише час та нервові клітини, а й уникнути несподіванок та штрафних санкцій під час наступних фіскальних перевірок.

Бажаємо успіхів!

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *