Відповідальність за недотримання форми бухгалтерського обліку у фермерському господарстві


штрафВ даній статті ми спробуємо розібратися, яка ж відповідальність чекає на фермерське господарство за недотримання встановленої форми бухгалтерського обліку .
Отже, законодавством не передбачено прямої відповідальності за недотримання форми бухгалтерського обліку.
Але пам’ятайте, що фінансова звітність при цьому має бути правдивою, достовірною та складеною за формою. Адже за подання фінансової звітності не за формою органи статистики мають право накласти штраф від 170 до 255 грн. а за повторне впродовж року порушення після накладення адмінстягнення – від 255 до 425 грн.
Крім того, якщо фермерське господарство планує (розраховує) на фінансову підтримку держави, то для участі у конкурсі з-поміж інших документів йому потрібно буде подати баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за останній звітній період за встановленою формою. Тобто головне – скласти фінансову звітність за встановленою формою, а ось за допомогою яких регістрів – це вже інша річ.
Якщо фермерське господарство взагалі не буде вети бухгалтерського обліку або бухгалтерський облік вестимуть, порушуючи встановлений порядок, вноситимуть неправдиві дані до фінансової звітності або не подаватимуть її, можливий штраф від 136 до 255 грн. За повторний огріх упродовж року – від 170 до 340 грн. Щоправда, згідно ст. 234 КпАП накласти його мають право органи фінансової інспекції (колишні КРУ), а вони перевіряють лише «підпорядковані» підприємства. Фермерські господарства серед таких поодинокі – хіба що отримують фінансування з бюджету.
Не варто забувати також про кримінальну відповідальність, особливо тим фермерським господарствам, які бажають одержати бюджетне фінансування або банківські кредити.
Так, згідно зі ст. 222 КК надання запевне неправдивої інформації до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, до установи банку або іншим кредиторам, з метою одержання субсидій, дотацій, субвенцій, пільг щодо податків чи кредитів у разі відсутності ознак злочину проти власності карається штрафом від 17000 до 51000 грн. з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Існує ще відповідальність за ст. 366 КК за складання, видачу посадовцем запевне неправдивих офіційних документів (до яких можна віднести і фінансову звітність), за внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та інше підроблення офіційних документів. Такі порушення караються штрафом до 4250 грн. або ж обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Але всі ці види відповідальності можуть застосовуватися не просто за ведення «не тієї» форми облікових регістрів, а за недотримання вимог Закону про бух облік та П(С)БО, а щодо кримінальної відповідальності – ще й навмисне недотримання.
Дякуємо за перегляд даної статті.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *