Бракує сільгосптехніки в українському аграрному секторі


Бракує сільгосптехніки в українському аграрному секторіЗа словами експертів, в Україні близько 45% дефіциту тракторів. За словами зарубіжних виробників, така ситуація вважається вигідною і вони сподіваються реалізувати великі інвестиційні проекти у нас в країні. У минулому році багато сільськогосподарські виробники взяли рішення про придбання техніки незалежно від поточної ситуації. Такий результат, а також той факт, що близько двадцяти відсотків аграріїв, планують придбання техніки всього за три місяці до початку її експлуатації, кажуть при цьому про високий ступінь невизначеності на ринку. В результаті, багато організацій-виробників техніки змушені будуть завозити половину обладнання на склади, щоб не втратити клієнтів.

Якщо звернути увагу на динаміку продажу сільгосптехніки, то великий вплив має комплекс факторів, а так само військові дії, ймовірність введення мит на імпорт сільськогосподарської обладнання, девальвація гривні і ціна на аграрну продукцію. З огляду на все названого, не варто очікувати зростання продажів тракторів і комбайнів в поточному році. Серед фермерів зараз спостерігається тенденція поступового перерозподілу часток ринку від малої техніки до великої. На прискорення цього перерозподілу може вплинути ситуація з землею – потрібно враховувати той факт, що можуть ввести обмеження на зростання земельних банків.

Уподобання аграріїв щодо не дуже дорогої сільськогосподарської техніки

При цьому дорога покупка, наприклад, нового комбайна, відкладена фермерами на кращі часи. Тепер компанії уважніше вивчають питання оренди сільськогосподарської техніки, а також ремонту вже існуючої. З року в рік керівництво заявляє про амбітні плани щодо спільного виготовлення сільгосптехніки в Україні. Але поки заяви так і залишаються заявами. Під питанням, нажаль, все ще залишається і спільне виробництво білоруської сільгосптехніки в Україні.

Бракує сільгосптехніки в українському аграрному секторіНезважаючи на таку складну ситуацію, вітчизняні виробники все-таки намагаються проявити активність. Завод теж модернізує лінійку, вводячи в неї свої трактора для фермерів. Знаменитий завод під назвою “Херсонмаш” вже впровадив нову технологію фарбування і створив нове пристосування і жатку для кукурудзи, а так само для соняшника. А завод “Белоцерковмаш” зміг вивести на ринок агрегат для внесення безводного аміаку. Аграрії України в основному купують трактори виробництва США, Німеччини та Білорусі. Два роки тому, велика частина тракторів закуповувалася в Білорусі, однак починаючи з минулого року лідируюче місце, зайняли американські моделі. На третьому місці знаходиться Німеччина.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *