Чи утримується військовий збір з середнього заробітку працівника, призваного на військову службу під час мобілізації


військовий збір з середнього заробітку мобілізованихЗгідно закону “Про оплату праці” до заробітної плати відносять основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

В даному випадку потрібно зрозуміти, що таке додаткова заробітна плата. Так, в законі визначено, що додатковою заробітною платою вважається винагорода працівникові за його працю понад встановлені норми, за його трудові успіхи та винахідливість та за особливі умови праці. При цьому до складу додаткової заробітної плати входять надбавки та доплати, гарантійні та компенсаційні виплати, які передбачено чинним законодавством, а також премії, які пов’язані із виконанням робітником виробничих завдань та функцій.
У випадку, якщо громадянин України проходить військову службу за призовом по мобілізації, на цей період (та не більше одного року) за ним зберігається місце роботи (посада) та його середній заробіток на підприємстві.
З вище сказаного можна зробити висновок, що збереження та нарахування середнього заробітку працівника на час виконання ним державних або громадських обов’язків є гарантованою виплатою, яка є складовою додаткової заробітної плати. А отже, сума середнього заробітку, що нараховується працівнику, призваному на військову службу під час мобілізації, на цей період оподатковується військовим збором на загальних підставах.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *