Чи зможе сільське господарство вплинути на економіку України?


сільське господарствоНі для кого не секрет, що Україна однією ногою стоїть на порозі дефолту. Якщо, не дай Бог, це все-таки відбудеться, і фінансування зовнішнє буде припинено, то держава зможе придбати імпортні товари лише замість експортованих товарів. Фактично, такий принцип зараз вже почав працювати. Всі грошові кошти, які надходять із-за кордону, відразу ж йдуть на те, щоб оплатити зовнішні борги країни. Як Ви розумієте, валютні резерви національного банку України не гумові. Тому дуже важливо не тільки зрозуміти, ай оцінити, що і в якій кількості Україна зможе продавати на зовнішніх ринках, і скільки грошей буде отримано за продажу.

Всі знають, що наша країна має величезний сільськогосподарським потенціалом. Коли при владі був В. Ф. Янукович, в агропромисловому комплексі країни були зроблені деякі інвестиції, а так само спостерігалося постійне збільшення виробництва. Особливо це було видно по рослинництву. Починали будуватися зерносховища, елеватори, на виробництвах закуповували техніку. На початку 2-го десятиліття ХХІ століття ціни на зернові культури росли і росли. Ті, хто прийшов на зміну В. Ф. Януковичу змогли зібрати рекордний урожай (63 мільйони тонн зерна).

Підводимо підсумки

Два роки тому було посіяно 15 мільйонів гектар зернових культур. З них 6 – озимі. У минулому році було посіяно 13 мільйонів гектар зернових. З них 6 – озимі. Трохи не сходиться. Дивіться, Павленко для 2014 року брав дані тих озимих, які змогли перезимувати, а для 2015 року, він взяв ті зернові культури, які були посіяні восени. Тобто зверху вийшло плюс 400 тисяч гектар.

сільське господарствоВ результаті, за останній час в країні відбувається суттєвий спад посівів зернових і по технічних культурах. Потрібно сказати, що під відсотком падіння ярового клину ховається не такий вже і високий відсоток посіву озимих восени, а ось, якщо брати весняну кампанію, то судячи по результатам статистики, вона пройшла, в середньому, з мінусом від десяти до п’ятнадцяти відсотків. Так, це звичайно не є крахом. Однак, наявний недосів площі повинен бути на рівні мінімум два мільйони гектара. І це вже за вирахуванням всього, що може бути.

Хочеться зробити висновок. Для рослинництва, яке є основною галуззю експорту України, настали не дуже хороші часи. Стати локомотивом у цієї галузі, на жаль не вийде. З чим же пов’язаний спад експорту сільськогосподарської продукції? А пов’язаний він з тим, що відбулися планові скорочення збору експортних культур, а так само з не дуже хорошою ціновою кон’юнктурою.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *