Довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей з 1 січня можна не застосовувати


довіреність можна не використовуватиЗ  1 січня 2015 року втратила чинність Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей.

Отже, з початку 2015 року при отриманні цінностей вже не  необов’язково використовувати доручення.

Тим же наказом, що відмінив дію вище згаданої інструкції, Мінфін додав до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку пункт, у якому говориться, що  повноваження особи, яка здійснює господарської операції в інтересах юридичної особи або ж  фізичної особи-підприємця, тобто має  отримати грошові документи, основні засоби, цінні папери, запаси, нематеріальні активи та інші товарно- матеріальні цінності згідно з  заключним договором, повинні підтверджуватися згідно із законодавством. Зокрема, таким підтвердження може виступати письмовий договір, довіреність (бажано, завірена нотаріусом) чи акт органу юридичної особи, т. д.

Отже, з початку нового року порядок передачі матеріальних цінностей має бути додатково узгоджений між покупцем та продавцем. Ясна річ, що умови такої домовленості повинні бути прописані у договорі. При цьому можливе використання як  довіреності довільної форми з урахуванням норм ст. 245 – 250 ЦКУ, так і довіреностей старого зразка.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *