Єдинники 4 групи та РРО – чи потрібно застосовувати


РРО та платники эдиного податку 4 групиОстаннім часом було введено в дію велику кількість змін до податкового законодавства. Зокрема, зміни зачепили і правила застосування РРО. Виникає запитання – чи зачепили ці зміни сільськогосподарських виробників? Конкретніше, чи потрібно платнику єдиного податку 4 групи використовувати РРО при реалізації:
- самостійно вирощеної продукції за готівкові кошти;
- придбаної продукції.
Згадаємо: у податковому кодексі не зазначено, що платники єдиного податку 4 групи звільняються від застосування, на відміну від частини єдинників першої – третьої груп.
Але у ст. 9 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) вказано, що розрахункові книжки та РРО не використовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами всіх форм власності (крім підприємств торгівлі і громадського харчування) при проведенні розрахунків у касах цих підприємств з одночасним оформленням видаткових та прибуткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, що підписані та завірені печаткою господарства в установленому порядку.
Робимо висновок, що сільськогосподарські підприємства, які є платниками 4 групи єдиного податку, можуть не використовувати РРО лише у тому випадку, коли відбувається реалізація за готівку продукції власного виробництва. При цьому отримані кошти повинні оприбутковуватися у касу господарства та оформлятися прибутковим касовим ордером. У випадку, якщо реалізується інша продукція чи товари, застосування РРО обов’язкове.
Зверніть увагу, що до 01 січня 2015 року послуги також звільнялися від застосування РРО. Та з початку нового року в разі надання послуг за готівку, потрібно використовувати РРО. Це стосується і сільськогосподарських послуг (наприклад, зі збирання врожаю), які надаються господарством за готівкові кошти. Тому краще здійснювати розрахунки за надані послуги лише через безготівкові розрахунки. Інакше доведеться купувати та реєструвати РРО.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *