Єдиний податок 4 групи у 2015 році – все разом


Єдиний податок 4 групи - все разомТак чи інакше, а у 2015 році для аграріїв продовжуватиме діяти спрощена система оподаткування. Щоправда, фіксований сільськогосподарський податок замінили на єдиний податок (було створено спеціальну 4 групу єдиного податку саме для таких платників податків).
Та, чесно кажучи, основні критерії переходу на спрощену форму оподаткування для аграріїв залишилися незмінними – частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік повинна бути не меншою за 75%.
Щоб стати у 2015 році платником єдиного податку 4 групи с/г господарство повинно подати до податкових органів ряд документів у строк до 20.02.15 р.:
1. загальну податкову декларацію із податку на 2015 рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок, – до податкового органу за місцем свого знаходження;
2. звітну податкову декларацію на 2015 рік окремо по кожній із ділянок, з яких справляється податок – до податкових органів за місцем знаходження таких ділянок;
3. відомості про наявність земельних ділянок – до податкових органів за місцем свого знаходження та/або за місцем знаходження земельних ділянок;
4. розрахунок частки с/г товаровиробництва – податковим органам за місцем свого знаходження та/або за місцем розташування земельних ділянок. Складається цей розрахунок за формою, що затверджена наказом Мінагрополітики № 772 від 26.12.2011 р.
Зверніть увагу – сільськогосподарські підприємства не повинні подавати заяву про перехід на єдиний податок 4 групи.

Оскільки декларацію по єдиному податку 4 групи на 2015 рік наразі ще не розроблено, звітність потрібно подавати за формою, яку запроваджено наказом Міндоходів № 864 від 30.12.2013 р. (за нею звітували платники ФСП у 2014 році).

Об’єктом оподаткування, як і свого часу для платників ФСП, виступає площа сільськогосподарських угідь (ріллі,пасовищ, сіножатей та багаторічних насаджень) та/або площа земель водного фонду (внутрішніх водойм, ставків,озер та водосховищ), яка знаходиться у власності господарства або ж надається йому в користування(в т.ч. на умовах оренди).
У зв’язку зі зі змінами у законодавстві, починаючи з 2015 року право власності та право користування (постійне чи оренда) такими земельними ділянками обов’язково повинно бути оформлено та зареєстровано у встановленому порядку.
База оподаткування для с/г господарств – платників єдиного податку 4 групи – це, як і раніше, нормативна грошова оцінка 1 га с/г угідь (ріллі, пасовищ, сіножатей та багаторічних насаджень).
Зверніть увагу! У 2015 році базу оподаткування, тобто нормативну грошову оцінку 1 га с/г угідь слід збільшити на коефіцієнт індексації, який визначено станом на 1 січня 2015 року ( наразі, у 2015 році слід використовувати коефіцієнт 3,997).
Крім того, згідно норм постанови КМУ № 1185 від 31.10.2011 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки сільськогосподарського призначення та населених пунктів», показники нормативної грошової оцінки 1 га ріллі окремої земельної ділянки слід збільшити ще й на коефіцієнт 1,756.
Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежатиме від типу (категорії) земель та їх розміщення і визначатиметься у % до бази оподаткування. Більш детально про це можете прочитати в статті “Фіксований сільськогосподарський податок у 2015 році трансформується в єдиний податок 4 групи”.
Слід лише сказати, що починаючи з цього року, ставки оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи – с/г господарств виросли в 3 рази.
А якщо підрахувати всі зміни разом, то побачимо, що податкове навантаження на аграріїв зросло мало не в 21 раз.
Найбільше зміни зачеплять ті господарства, що спеціалізуються виключно на вирощуванні рослинницької продукції та в користуванні у яких перебувають значні площі с/г угідь.
Правда, зміни, що стосуються сплати єдиного податку можна назвати позитивними. Адже, на відміну від минулорічних податкових періодів, зараз сплату єдиного податку слід здійснювати по-квартально:
перший квартал – 10%, другий квартали – 10 %, третій квартал – 50 %, четвертий квартал – 30 %.
Сплатити єдиний податок слід буде на протязі 30 календарних днів, які йдуть за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.
Отже, платникам єдиного податку 4 групи при заповненні Декларації на 2015 рік потрібно розбити річну суму у встановлених відсотках поквартально, а проставляти її потрібно в останньому місяці кожного кварталу.
Сподіваємося, що дана публікація допомогла вам.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *