ЄСВ – як платити менше


ЭСВ як платити меншеНагадаємо, що з 1 січня 2015 року сільськогосподарські  та інші підприємства можуть використовувати ставки ЄСВ, зменшені на коефіцієнт 0,4 лише тоді, коли вони виконують ряд умов:

1. загальна база для нарахування єдиного внеску в складі заробітної плати та/або винагороди за цивільно-правовими договорами повинна бути як мінімум у 2,5 рази більшою за загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску за 2014 рік;

2. середня заробітна плата у господарстві порівняно з попереднім роком збільшилася мінімум на 30 відсотків;

3. середня заробітна плата на підприємстві дорівнює чи є більшою за три мінімальні заробітні плати (у 2015 році – 3 654 гривень.);

4. середній платіж на 1 застраховану особу після використання коефіцієнта дорівнюватиме чи перевищуватиме 700 гривень.

Лише одночасне виконання всих вище згаданих умов гарантує застосування зменшеної на 60 % ставки нарахувань як для для заробітної плати, так і для  для винагород за цивільно – правовими договорами. Отже, скористатися пільгою зможе не дуже велика кількість підприємств.

У той же час, з початку наступного, 2016 року коефіцієнт зросте до 0,6. А це буде додатковим стимулом для господарств.

Нагадаємо, що дана норма прописана в  Законі України від 28.12.2014 року № 77-VII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *