Фіксований сільськогосподарський податок у 2015 році трансформується в єдиний податок 4 групи


ФСП трансформуэться у эдиний податокЗміни до Податкового кодексу зачепили і аграріїв. Адже фіксований сільськогосподарський податок, платниками якого була , мабуть, більша їх частина ,  з 1 січня 2015 року перестав діяти. Натомість для сільськогосподарських  товаровиробників створено окрему (четверту) групу єдиного податку.

Отже, з початку нового року платниками єдиного податку 4 групи можуть стати аграрії, що мають частку сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний), що дорівнює або перевищує 75%.

Що ж робити екс-платникам фіксованого с/г податку, щоб стати платниками єдиного податку окремої (четвертої) групи?

Для цього вони мають підтвердити своє бажання, подавши до 20 лютого 2015 року до податкових органів такі документи:

–              по-перше,  це загальна податкова декларація з єдиного податку на поточний 2015 рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок . ЇЇ слід надати за місцезнаходженням господарства. Нової форми декларації для платників єдиного податку 4 групи поки що немає, можливо потрібно буде використати чинну Податкову декларацію з ФСП, затверджену наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 864,;

–              по-друге, якщо земельних ділянок кілька, слід подати податкові декларації з єдиного податку на поточний 2015 рік окремо по кожній земельній ділянці — за місцем знаходження таких земельних ділянок;

–              по-третє, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва — податковим органам за  місцезнаходженням господарства та/або за місцем знаходження земельних ділянок;

–              по-четверте, відомості (довідку) про наявність земельних ділянок — податковим органам за  місцезнаходженням господарства та/або за місцем знаходження земельних ділянок.

Нагадаємо, що з початку наступного року платники тепер уже єдиного податку 4 групи змушені будуть сплачувати податок, керуючись нормативною грошовою оцінкою одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі,пасовищ, сіножатей, та багаторічних насаджень), враховуючи коефіцієнт індексації. Розмір індексації визначатиметься на основі положень, прописаних у розділі XIII «Плата за землю» Податкового кодексу станом на 1 січня базового податкового (звітного) року. На жаль, вище згадане правило викличе значне зростання розміру податку та ляже додатковим тягарем на плечі аграріїв.

Сплачувати єдиний податок екс-платникам ФСП доведеться поквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу:

у I кварталі — 10%;

у II кварталі —10%;

у III кварталі — 50%;

у IV кварталі — 30%.

Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежатиме від типу (категорії) земель та їх розташування і становитиме (у % до бази оподаткування):

– Для ріллі, сіножатей та пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому грунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) – 0,45;

– Для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,27;

– Для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,27;

– Для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,09;

– Для земель водного фонду – 1,35;

– Для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, – 3.

Слід зауважити, що платники єдиного податку 4 групи можуть здійснювати не грошові розрахунки, бо їх не поширюється правило про виключно грошові розрахунки, яке стосується платників 1 – 3 груп єдиного податку.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *