Хто і як платитиме військовий збір


військовий збір З 3 серпня  запрацював Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України». Серед іншого, ним запроваджено новий загальнодержавний збір –  так званий військовий збір.

Даний збір буде стягуватися з доходів фізичних осіб строком до 1 січня 2015 року (якщо, звичайно, строки не подовжать) за ставкою 1,5% .

Платниками податку виступають особи, що визначені  п. 162.1 ст.162 Податкового кодексу. Це:

– фізособи – резиденти, що  отримують дохід як на Україні, так і за її межами;

– фізособи – нерезиденти, що отримуть  доходи  в Україні;

– податкові  агенти.

Даним збором будуть оподатковуватися такі доходи:

– заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати або ж інші виплати і винагороди, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку із трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;

– виграші у державну чи недержавну грошову лотерею, виграші гравця (учасника), отримані від організатора азартної гри.

Нарахування, а також  утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету буде проводитися в порядку, що випливає з подожень статті 168 ПКУ, отже аналогічним податку з доходів фізичних осіб.

Відповідати за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету будуть особи, що визначені в статті 171 ПКУ:

– із доходів у вигляді заробітної плати —  роботодавець, що виплачує такі доходи  платнику податку;

– із інших доходів — податковий агент ( для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні) або платник податку (для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов’язків нарахування, утримання або сплати податку до бюджету).

Отже, фермерським господарствам, які використовують працю найманих працівників або ж оформлюють трудові відносини з членами фермерського господарства через трудові книжки, додасться клопоту з нарахуванням заробітної плати.

Тож з виплат за який період потрібно починати утримувати військовий збір? З вище зазначеного випливає, що військовий збір повинен перераховуватися до бюджету під час виплати заробітної плати одночасно зі сплатою ПДФО та ЄСВ.

Військовий збір набрав чинності 03 серпня 2014 року.

Експерти вважають,що військовий збір вперше потрібно буде утримати із заробітної плати, яку буде нараховано за серпень. А із зарплати, що нараховано за липень, військовий збір  утримувати не потрібно.

Зазначимо, що податківці свою офіційну думку з цього приводу ще не висловили. Можливо, вона не збігатиметься з експертною.

В такому разі на користь платника свідчитимуть норми статті 58 Конституції України, в якій говориться, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, окрім випадків, коли вони пом’якшують чи скасовують відповідальність особи. Отже, оскільки Закон вступив у дію з 03 серпня 2014 року, то доходи, що були нараховані до вказаної дати, але виплачені після неї, не підлягають оподаткуванню військовим збором. Якщо ж нарахування було здійснено після вище вказаної дати (наприклад, було проведено донарахування заробітної плати за липень) , то утримувати військовий збір  з нарахованих сум потрібно. При цьому не важливо, що нарахування здійснювалося за липень.

Пам”ятайте, що при виплаті заробітної плати за серпень 2014 року одночасно з платіжками ПДФО та ЄСВ потрібно буде подати до банку також і платіжку на сплату війського збору.

З 7 серпня 2014 року нарешті було відкрито рахунки для перерахування надходжень до загального фонду державного бюджету по коду класифікації доходів бюджету 11011000 «Військовий збір».

Сплачувати військовий збір потрібно буде в момент виплати доходу. Якщо ж виплата доходу буде здійснюватися у негрошовій формі, або ж за рахунок наявних в касі підприємства коштів, то військовий збір потрібно буде перерахувати до бюджету на наступний день. В тому випадку, якщо військовий збір буде нараховано, але дохід не виплачено, збір потрібно перерахувати до бюджету протягом 30 календарних днів після завершення місяця нарахування доходу.

Утримувати військовий збір потрібно з суми доходу без вирахування  сум ПДФО та ЄСВ.

Не забувайте, що крім утримання військового збору Вам потрібно буде ще й відзвітувати про це до податкових органів. В даний час не відомо, чи буде використовуватися для цього якийсь окремий звіт чи для цих цілей будуть застосовані наявні форми декларації та розрахунку 1ДФ. Сподіваємося, найближчим часом податкові органи роз’яснять це питання.

Дякуємо за перегляд даної статті. Підписуйтеся на оновлення нашого сайту та будьте в курсі всіх змін в українському законодавстві.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *