Карликові корови


Карликові коровиКарликові породи великої рогатої худоби – це одна з нових тенденцій у тваринництві. Ця тенденція з кожним роком стає все більш популярною, хоча виникла вона не так і давно в двадцятих роках минулого століття. Спочатку ними мало хто цікавився, але з часом перспективу оцінили і в останні роки до них виник масовий інтерес. Згідно стандартів міжнародного товариства РПРХ, корову визнають мініатюрною у випадку, коли її зріст у трирічному віці не перевищує 105 сантиметрів.

Важливі переваги мініатюрних корів.

Карликові корови, на відміну від інших видів мініатюрної худоби зберігають свою продуктивність. Мінімальній удій таких порід сягає до трьох літрів молока, а м’ясо має дуже високі смакові якості і користується попитом в кулінарії, адже дуже високо ціниться гурманами. Такий делікатес присутні поки ще не в багатьох ресторанах світу, адже дуже дорого ціниться.

Правила утримання таких порід абсолютно не відрізняються від стандартних. Особливою перевагою є те що худоба з такими розмірами потребує на багато менше простору для існування і споживає значно менше харчів. Такі мінімальні потреби дають змогу без проблем утримувати скот навіть в посушливу погоду, адже для них потрібна дуже мала кількість травяних запасів. Фінансові витрати на утримання міні корів у декілька разів менше ніж для утримання звичайних. Догляд за ними значно простіше, адже за ними зручніше доглядати, так як розмір невеликий, вони менш вимогливі і керувати ними і їх поведінкою дуже легко. Крім того вони є зовсім не агресивними. На відміну від стандартних корів, ці види мають менший відсоток смертності, навіть при несприятливих умовах. Вони дуже витривалі і мають сильний імунітет, тому стійкі до різних захворювань. Такі породи є най оптимальнішим варіантом для невеликих фермерських господарств.

Походження мініатюрної худоби.

Карликові коровиМініатюрні види рогатої худоби є наслідком селекції і в деякій мірі є нащадками звичайних. Генетики вивели вже не один різновид, які стали дуже популярними у фермерстві. Ще нещодавно вони були непопулярними, але вже через сторіччя після їх виведення, породу оцінили по всім існуючим перевагам. Ці види дуже вигідні, адже біля них треба менше працювати фізично, на них менше витрачається коштів для годівлі і навколишнє середовище зазнає набагато менших збитків. Мініатюрна рогата худоба – це один з перших кроків до нового етапу фермеруваня.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *