Квота на постачання української пшениці в ЄС вибрана на 100%


квоти на зерно вирано

Квота на безмитний імпорт кукурудзи на 100% була закрита ще раніше – 25 липня.

Активний інтерес до отримання квот на ці зернові з боку європейських покупців пояснюється, насамперед, тим, що квотні обсяги не обкладаються ввізними митами.

Європа є ключовим покупцем української кукурудзи, закуповуючи її в сумі приблизно в 6 разів більше, ніж квотуємий обсяг. Крім того, на тлі падіння якості європейського врожаю пшениці попит на українську пшеницю залишається досить високим, тому сверхквотний імпорт також може бути активним.

Квота на постачання в ЄС українського ячменю розподілена менш ніж на 8% з виділених 250 тис. т. При цьому заявки на отримання частини квоти на ячмінь минулого тижня традиційно були об’ємними – 3,8 тис. Т, хоча це і значно більше, ніж в попередні тижні.

Загальний обсяг безмитних квот, відкритих до 1 листопада 2014 в рамках автономних торгівельних преференцій ЄС, що надані Україні, на пшеницю, ячмінь і кукурудзу становить 1,6 млн т. Отже, в даний час квоти видані на зернові сумарним об’ємом 1,37 млн. т., тобто використання квоти становить 85%.

Крім того, на 100% вибрані 2 інші квоти – на фруктові соки і мед. Відкриття нових квот можливо після 1 листопада у разі успішної ратифікації Україною угоди про Асоціацію з ЄС.

Серед інших квот, отримання яких також активно відбувається, – крупи зернових (квота вибрана на 35%), солод (28%), продукти переробки томатів (14%), висівки (8%).

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *