Лікування хрипів у курей


Лікування хрипів у курейДля тих хто має страву з птахами, чи то є велике поголів’я чи декілька десятків, як то кажуть для своїх потреб, не є новинкою те, що майже вся птиця час від часу хворіє і тим самим не просто завдає додатковий клопіт господарю, але часто за хворобами стоять і немалі фінансові втрати, адже інколи починається падіж. Щоб не мати сильних збитків, слід завжди слідкувати за здоров’ям курей, і навіть при якихось невеликих «особливостях» в поведінці чи здоров’ї слід звертатися до ветеринара чи самостійно лікувати своє господарство. Однією з найпоширеніших проблем є хрипи. Дехто з господарів не вважають це відхилення дуже серйозним, але для тих хто вперше зіткнувся з цією проблемою, таке явище є трохи неприємним.

Чому у курей з’являються хрипи?

В більшості випадків, коли кури починають хропіти, причиною цих звуків є бронхіальні хвороби. При таких захворюваннях птиця починає важко дихати, при цьому дихання супроводжується хрипами, іноді мокрими, а іноді і сухими. Слід пам’ятати, що хрип є наслідком хвороби, тому боротися треба не з ним, а з самою причиною, тобто з захворюваннями. При захворюванні однієї особи слід терміново провести лікування та профілактику всього поголів’я, адже хвороба дуже швидко розширюється на все поголів’я. існують декілька причин, вірніше хвороб, симптомами яких виступають саме хрипи, це є:

  •         Застуда. Вона наступає у випадку переохолодження. Причина всім зрозуміла, але у випадку птиці застуда може виникнути від сирої погоди та звичайних протягів.
  •         Респіраторний мікроплазмоз. У випадку цього захворювання у хворої особи вражаються дихальні органи. Причиною захворювання є недостатня вентиляція приміщення де утримується поголів’я.
  •         Дуже часто у птиці зустрічається бронхіальна пневмонія, причиною якої є переохолодження, при такій хворобі починаються мокрі хрипи, птиця втрачає зір і в наслідку здихає.
  •         Колібактеріоз. Окрім хрипів погіршується апетит та підвищується температура.

Як боротися з хрипами?

мЯкщо у вас виникла така проблема, слід в першу чергу, а ряду з лікуванням поголів’я провести ремонтні роботи в курнику, слід усунути всі протяги та забезпечити більш стабільну температуру у приміщенні, щоб у сильні морози, температура не падала нижче п’ятнадцяти градусів. У випадку мокрих хрипів без допомоги лікарських засобів не обійтися, як в першому випадку, коли достатньо навіть кропив’яного відвару. У складних випадках, коли хвороба вразила велику кількість птиці слід провести лікування з антибіотиками щоб уникнути втрат.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *