Меліорація земель


Меліорація земельМеліорація земель є дуже специфічним методом, з допомогою якого можна підтримувати природні ресурси землі в гарному стані. З допомогою багатьох заходів навіть змучені землі можна привести в набагато кращій стан, аніж є в цей час. Існують багато різновидів такого заходу як меліорація земель, але найбільш масштабними і результативними є зрошення і осушення. Дуже велику роль відіграють такі роботи як гіпсування та вапнування грунтів, зміцнення пісків, боротьба з вітровою та водяною ерозіями, агролісомеліорації та культуртехнічні роботи. Такий обробіток сприяє значному підвищенню рівня родючості, стійкості і зростання врожайності. Масштабність таких видів обробітку значно зросла, але все таки потрібно ще більше уваги приділяти також ще більшому розвитку й підвищенню рівня ефективності.

Основні цілі меліорації.

–          Покращення земельних масивів, які знаходяться у в умовах несприятливого водного режиму, що виражається нестачею або ж надлишком вологи, щодо показників, які є найсприятливішими для господарювання на цій території,

–          Покращення хімічних і фізичних властивостей грунтів, що виражаються підвищенням кислотності, засоленістю, важкістю мулкуватих та глиняних порід.

–          Поліпшення територій які схильні до фізичних змін тобто механічних пошкоджень, таких як розвіювання грунтів, зсуви, утворювання ярів, що спричиняється через вплив вітрової та водяної ерозії.

Види меліораційних робіт.

Залежно від того, який фактор впливає на зниження родючості земельного покрову існують різні способи покращення родючості, серед яких є такі:

–           Осушувальні роботи, які виконуються для зниження підвищеного рівня вологи на окремій ділянці. Такий спосіб застосовують в торфовидобутку, дорожньому і промисловому будівництві, комунальній сфері, для оздоровлення заболочених місцин та освоєнні земель, але тільки не в сільському господарстві.

Меліорація земель-          Зрошення проводять в випадку нестачі вод на полях та сильному пересушуванні плодоносного шару грунтів.

–          Для посилення аераціі, збільшення водопроникності і шпаруватості грунтів проводяться дренажні роботи, сівозміни та застосування піскування мулкових територій.

–          Для боротьби з хімічними факторами, такими як підвищення кислотності вноситься в зіпсовані грунти вапно та призначається сівозміна на трави, питома вага яких значно вища від попередніх культур.

–          Гідротехнічні, агротехнічні та лісокультурні комплекси використовують для зменшення впливу вітрів та поверхневих вод на певні ділянки.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *