Методи діагностики живлення


Методи діагностики живленняРослини – це доволі складні біологічні системи для вирощування, котрих потрібні певні умови. Якщо привести конкретний приклад, то поглинання різноманітних елементів живлення, не завжди може відображати наскільки рослина потребує їх.  До того ж сам процес поглинання, а також засвоєння елементів, прямо пропорційно залежить від певних взаємозв’язків і взаємодій. Із цього можна зробити невеликий висновок, що методи діагностики, за основу мають хімічний аналіз тканин, не в повній мірі висвітлюють цілісні об’єктивні інформаційні дані.

Основні дані стосовно цього питання

Загалом подібні методи потребують в часових затратах, а це в свою чергу обмежує можливість приймати швидкі рішення, тому вчені які досліджують сільське господарство, в тому числі рослинництво, звертають увагу на методи, які дозволяють враховувати взаємодію елементів живлення, в усіх моментах  надходження, а також їх участь в такому процесі як метаболізм.

До речі відомо, що саме функціональні методи дають змогу визначати чого саме потребує рослина а не вміст конкретного елементу живлення. Загалом її можна оцінити, якщо вести чіткий контроль за інтенсивністю фізіологічних і біохімічних процесів в цілому. Адже для всіх рослин характерна фотосинтетична функція, вона в свою чергу залежить від розвитку і всіх процесів які йому сприяють. З одного боку сам апарат – це лабільна система, яка може і реагує на зміни в зовнішньому середовищі, тобто залежить від зовнішніх фактові, а це призводить до різної інтенсивності роботи, з іншого фотосинтетична активність має ендогенну регуляцію (яка складається з гормональної і метаболічної).

Абсолютно всі зелені рослини, здатні перетворювати в органіку сонячну енергію, цей процес відбувається в усім нам відомим хлоропластах. Причому ці органели, які є в рослинних клітинах, можна виділити і на протязі деякого часу підтримувати в нормальному стані. Якщо рослині не вистачає якогось елементу, то в свою чергу це відчувають всі компоненти, а значить значно знижується активність процесів в клітині. Тому якщо використовувати функціональну діагностику живлення рослин, метод якого базується на зміні активності хлоропластів, можна значно удосконалити весь процес. А це дасть змогу отримувати більш високі результати.

Висновок

Методи діагностики живленняЯкщо вас цікавить більш точна наукова інформація, стосовно цього питання, тоді вам краще запитати у експерта, він відповість на всі питання і порадить, як краще застосовувати той чи інший метод живлення рослин.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *