Обов’язкова ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин


идентификация животных19 вересня 2014 року в газеті “Урядовий кур’єр” № 172 опубліковано Закон від 14 серпня 2014 року № 1648-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». Даний закон вступає в дію наступного дня після його публікації, тобто з 20 вересня 2014 року, крім. п. 1 розд. I Закону (щодо встановлення штрафних санкцій), який вступить у дію з 01 січня 2015 року. Тобто, штрафувати за порушення вимог законодавства про ідентифікацію і реєстрацію тварин почнуть з 01 січня 2015 року.
Отже, з 20 вересня 2014 року відповідно до Закону всі сільськогосподарські тварини повинні обов’язково проходити ідентифікацію і реєстрацію в Єдиному державному реєстрі тварин. Таким чином законодавство України приводиться у відповідність до законодавства Європейського Союзу. При цьому буде створено систему постійного контролю за станом здоров’я усіх тварин – свиней, коней ,великої рогатої худоби, овець та кіз, а також за ветеринарно-санітарним станом всіх господарств країни.

Щоб зобов’язати власників і тих, хто утримує тварин, проводити ідентифікацію та реєстрацію тварин, Закон передбачає відповідальність за порушення даного закону. При цьому у період до 01 січня 2015 року до громадян така відповідальністьне застосовуватися не буде.

Щодо вартості робіт та послуг з ідентифікації та реєстрації тварин, які розводяться та утримуються населенням, то вона буде компенсуватися за рахунок державного бюджету (цікаво, яким чином). Також передбачена можливість компенсації такої вартості третіми особами. Здається, сільськогосподарським підприємствам, як завжди, доведеться оплачувати додаткові витрати з власної кишені.

Закон від 14 серпня 2014 р № 1648-VII діє з 20 вересня 2014 року.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *