Орендна плата за землю: зміни у 2015 році


оренда землі12 лютого 2015 р. було прийнято Закон щодо дерегуляції бізнесу, згідно якого було внесено значні зміни до Закону «Про оренду землі»:
1. тепер орендовані земельні ділянки державної або ж комунальної власності не можна відчужувати без отримання на це згоди від орендаря;
2. до основних умов договору оренди землі зараз належать тільки :
– строк дії такого договору оренди;
– об’єкт оренди (місце розташування, кадастровий номер та розмір земельної ділянки);
– орендна плата (повинні бути вказані розмір орендної плати, індексація, спосіб та умови розрахунку, строки та порядок її спалти і перегляду а також відповідальність за її несплату.
3. земельна ділянка вважається переданою орендареві орендодавцем з моменту державної реєстрації прав оренди.
4. у випадку передачі в оренду земельної ділянки сільгосппризначення для фермерського господарства, здыйснення товарного с/г виробництва чи особистого селянського господарства строк дії такого договору оренди землі повинен бути не меншим за 7 років та визначається за угодою сторін.
5. орендною платою за землю вважається платіж, що сплачується орендодавцеві орендарем за користування земельною ділянкою згідно з умовами договору оренди землі. Умови, строки та розмір сплати орендної плати за землю визначаються за угодою сторін у договорі оренди.
6. орендна плата сплачується у грошовій формі.
При цьому за угодою сторін можлива також і натуральна форма оплата за оренду землі. При цьому розрахунок має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на момент внесення орендної плати.
За земельні ділянки державної і комунальної власності розрахунки можуть проводитися лише у грошовій формі.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *