Органічне виробництво в Україні


Органічне виробництво в УкраїніНа сьогоднішній день в Україні тільки 1% земель, а це 400 тисяч гектарів зайнято органічним виробництвом, а якщо звернути увагу на експорт такої продукції, то він складає 100 мільйонів євро, дійсно вражаюча сума. Причому в нас є всі передумови для дійсно успішного ведення новітнього органічного виробництва, але з іншої сторони через низький рівень інформованості в першу чергу виробників, а також інвесторів щодо перспектив вирощування органічної продукції в Україні, тому даний напрямок не достатньо розвинутий. Якщо ви  бажаєте дізнатися більше про характерні особливості та перспективи розвитку органічного садівництва, тоді я пропоную прочитати цю статтю.

Основні інформаційні данні

Зараз суспільство все більше звертає увагу на наявність хім. речовин в овочах та фруктах. Тому більшість країн Європейского Союзу, а також українські споживачі вимагають підтвердження того, що куплена ними продукція буде дійсно якісною, при цьому екологічно чистою, а також генетично незмінною. Ми можемо зробити невеличкий аналіз, згідно якого попит на органічну продукції перевищує пропозицію, не зважаючи на той факт, що вартість якісної і екологічно чистої продукції як правило дорожче ніж традиційна. Тому деякі фермерські господарства розуміючи, що це дійсно гарний варіант розвитку бізнесу, зробили ставки на це, і як показують результати, отримали від того великі грошові дивіденди.

Загалом процес вирощування складається з декількох етапів

Перший – вибір ділянки.

Експерти в області розвитку сільського господарства  говорять про те, що найкраща земельна ділянка для вирощування органічної продукції буде те, яка довгий проміжок часу взагалі не використовувалася. Нажаль таких ділянок на даний час не так і багато, тому можна використати звичайну, але протягом трьох років дотримуватися всіх вимог  вирощування, тоді сад матиме статус органічного. Щодо підготовки землі, то вона має здійснюватися без використання гербіцидів, за всіма органічними стандартами.

Закладення саду

Зі слів експертів можна зробити висновок, що відсутність чи недостатнє функціонування одного із елементів процесу, може призвести до зниження рівня ефективності. Є декілька критеріїв відбору, які впливають на продуктивність матеріалу:

  • Органічне виробництво в УкраїніНаближенні до природних умови вирощування.
  • Використання чистої і свіжої землі.
  • Ручна праця.
  • Закритий цикл вирощування.
  • Застосування нової більш зручної системи захисту.

Тому можна зробити невеликий підсумок і зазначити, що інтенсивне органічне виробництво – це дійсно важливий аспект в розвитку українського сільського господарства.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *