Пасіка у місті


пасіка у містіВсе частіше на форумах можна зустріти питання про те, чи можна займатися пасікою проживаючи у місті, а вірніше чи можна тримати бджіл на території міста? Це питання дуже цікаве, і на перший погляд складається враження що це абсолютно неможливо, тому що в місті мед не буде екологічно чистим, і все це зводиться до одного фактору, насищення міста газами від автомобільного транспорту. Якщо розібрати це питання більш детально, стає зрозумілим, що пасіка у місті – це не тільки можливо, але навіть уже практикується деякими бджолярами.

Розведення бджіл в умовах міста.

Вчені вже довели, що займатися пасікою у місті абсолютно можливо, і мед, який принесуть комахи у вулик з парків на клумб не є забрудненим шкідливими домішками. Перед тим як зайнятися цією справою визначте на скільки забруднена екологія в тому місці де ви проживаєте чи плануєте утримувати пасіку. Якщо рівень забрудненості не є високим, то і сам мед буде екологічно чистим. Таку інформацію ви можете дізнатися у міському комітеті з екологічних питань. Якщо трохи поцікавитися світовою практикою, то можна зробити висновки, що бджіл утримували навіть у таких великих містах як Ванкувер, Париж і навіть Нью-Йорк. Щодо останнього, то влада навіть приняла закон, щодо якого вулики можна встановлювати на плоских дахах багатоповерхових будинків. Єдине, що потрібно обов’язково зробити, це зареєструвати своє господарство, яке ви тримаєте у межах міста. Така практика є не тільки в Європейських країнах, Росія і Україна також мають подібний досвід. Вчені доводять що ці корисні комахи вимирають у всьому світі, їх число стрімко зменшується, саме тому потрібно подумати про те, щоб уникнути катастрофи і зберегти їх для майбутніх нащадків. Повне зникнення бджіл може привести до дуже серйозних наслідків. Багато рослин запилюються тільки з допомогою бджіл, тому без них вони просто зникнуть і природа понесе занадто великі збитки.

Що загрожує бджолам?

пасіка у містіВикористання у сільському господарстві пестицидів призводить до зникнення бджіл. Великі дози таких речовин змінюють ген у комах і вони втрачають захисні властивості свого організму. На території міста їм також не дуже солодко, адже там розташовані заводи і є дуже велика кількість автомобільного транспорту, який виділяє шкідливі гази, але на клумбах нема хімікатів, тому для медоносних проживання у місті цілком безпечне. На вуликах можна зробити чудовий бізнес, адже вони не займають багато місця на дахові будинку, та  доглядати за ними теж не дуже важко. Таке захоплення може забезпечити вас не тільки безкоштовним медом, але і додатковим заробітком.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *