Пільги з податку на нерухомість для сільськогосподарських підприємств


коровникЯк відомо, сільськогосподарські підприємства мають право не сплачувати податок на нерухомість зі споруд та будівель, що використовуються безпосередньо у сільськогосподарській діяльності таких господарств. Вище згадане правило прописано в пп. «ж» пп. 266.2.2 ПК. Та виникає питання – які споруди мали на увазі урядовці? Скажімо, чи віноситься до пільгової категорії офісне приміщеня аграрного підприємства?
Звернемося до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, який було затверджено наказом Держстандарту № 507 від 17.08.2000 р. В ньому якраз і прописано, які споруди та будівлі аграрного підприємства можна віднести до будівель сільгосппризначення та не обкладати податком на нерухомість.
А безпосередньо перераховано будівлі, що нас цікавлять, у класі 1271 – «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства».
До цього класу включаються:
– будівлі, що використовуються у сільськогосподарській діяльності: свинарники, корівники, стайні, кінні заводи, кошари, собачі розплідники, зерносховища, птахофабрики, склади, теплиці, підвали, надвірні будівлі, винні ємності, винокурні, і т.д.
Не відносять до даного класу споруди ботанічних та зоологічних садів ( код 2412).
Перерахуємо підкатегорії даного класу:
– 1271.1 – будівлі для тваринництва;
– 1271.2 – будівлі для птахівництва;
– 1271.3 – будівлі для зберігання зерна;
– 1271.4 – будівлі силосні та сінажні;
– 1271.5 – будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства;
– 1271.6 – будівлі тепличного господарства;
– 1271.7 – будівлі рибного господарства;
– 1271.8 – будівлі підприємств лісівництва та звірівництва;
– 1271.9 – будівлі сільськогосподарського призначення, інші.

Отже, не потрібно сплачувати податок на нерухомість за споруди аграрних підприємств, які відповідно до технічної документації чи правовстановних документів належать до класу 1271 Державного класифікатора будівель та споруд.
Як бачимо, офіс аграрного підприємства не належить до вище згаданого класу. Саме тому податок на нерухомість за таку будівлю потрібно сплачувати на загальних підставах.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *