Плата за землю: з нового року по-новому


плата за землю з нового року по-новомуЗміни, які було внесено до Податкового кодексу Законом №71-VIII від 28.12.2014 р. зачепили і плату за землю, яка з 01.01.2015 р. являється частиною податку на майно, так само як і податок на нерухоме майно,що не є земельною ділянкою та транспортний податок.
Змінилися також і ставки на земельний податок.
Отже, ставка податку за земельні ділянки, нормативна грошова оцінка яких вже проведена, може бути не більшою за 3 % (раніше було 1%) від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не більшою за 1 % від нормативної грошової оцінки земель.
При цьому податок може бути не більше 12 % від нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, що знаходяться у постійному користуванні суб’єктів господарювання (це не стосується комунальної та державної форми власності).
На жаль, нововведення також передбачають зменшення кількості пільговиків – юридичних осіб. З 2015 року від сплати податку за землю звільняються лише:
– громадські організації інвалідів України, організації та підприємства, які було засновано громадськими організаціями інвалідів або ж спілками громадських організацій інвалідів та які знаходяться у повній їх власності. При цьому кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, на протязі попереднього календарного місяця повинна бути не менше 50 % від середньооблікової чисельності штатних робітників облікового складу, а фонд оплати праці інвалідів на протязі звітного періоду є не меншим 25 % від суми загальних витрат на оплату праці;
– реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;
– оздоровчі та санаторно-курортні заклади громадських організацій інвалідів,
– бази олімпійської та паралімпійської підготовки (їх перелік затверджує КМУ).

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *