Податкова накладна та Порядок її заповнення по – новому


Нові форми податкових накладних і їх заповеннняМи вже писали в публікації «Звітність з ПДВ – внесено зміни з 30 січня 2015 року», що Мінфіном України було внесено зміни до Порядку заповнення податкової накладної. Поговоримо про це більш докладно.
По- перше, було уточнено порядок складання податкових накладних платниками податку, що є постачальниками електроенергії. Тепер вони зобов’язані складати податкові накладні кожної декади. При цьому накладні формуються на суму коштів, які було зараховано в рахунок оплати за електроенергію на поточні рахунки платників податків протягом відповідної декади. За результатами поточного місяця такими платникам податку потрібно буде подавати податкові накладні / розрахунки коригування по результатам кінцевого розрахунку із споживачами електроенергії із урахуванням поставленої електроенергії та отриманих коштів на протязі такого місяця.
По – друге, було додано ще одну причину, згідно якої не видається податкова накладна покупцю (отримувачу) товарів чи послуг – код «17 – складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання”.
По – третє, у податковій накладній, складеній на суму, що перевищує собівартість самостійно виготовлених товарів чи послуг над ціною їх фактичного постачання, в графі 3 “Номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)” тепер також вказується “перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг, вказаних у податковій накладній № _______” (проставляється порядковий номер податкової накладної, складеної на суму постачання цих товарів чи послуг, визначеної виходячи із їх фактичної ціни (договірної вартості);
По- четверте, коли база оподаткування визначається, відштовхуючись від ціни придбання товарів чи послуг або собівартості самостійно виготовлених послуг чи товарів або ж балансової (залишкової) вартості необоротних активів, а у випадку здійснення контрольованих операцій – виходячи із звичайних цін, і при цьому перевищує суму постачання таких послуг чи товарів, необоротних активів, що було визначено виходячи із їх договірної вартості, тобто ціна придбання / собівартість / балансова (залишкова) вартість/ звичайна ціна більша за фактичну ціну (договірну вартість) реалізації, то постачальник (продавець) повинен складати не одну, а дві податкові накладні:
– 1 – на суму, яка розрахована виходячи із фактичної ціни постачання,
– 2 – на суму, яка розрахована виходячи із перевищення ціни придбання / собівартості / балансової (залишкової) вартості над ціною реалізації.
По- п’яте, тепер потрібно складати розрахунок коригування у випадку проведення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, що допущені при формуванні податкової накладної і не пов’язані із зміною суми компенсації вартості товарів чи послуг.
У випадку, коли розрахунок коригування складається для того, щоб виправити помилки, допущені при формуванні ПН, що не пов’язані із зміною суми компенсації вартості товарів чи послуг, у такому розрахунку коригування проставляються виправлені дані. При цьому дату складання податкової накладної а також її порядковий номер виправляти забороняється.
По – шосте, розрахунки коригування, що складаються платниками податків до усіх податкових накладних, що були складені до 01.02.15 р., а також розрахунки коригування до ПН, що не видаються отримувачу (покупцю) – платнику податку (при наявності законодавчих підстав для їх складання), повинні реєструватися в ЄРПН продавцем (постачальником).
Крім того, із форми податкової накладної видалено фразу „і включені до реєстру виданих та отриманих податкових накладних”.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *