Податковий кредит у 2015 році – нюанси


податковий кредитДФС у зв’язку з внесенням змін до ПК Законом від 28.12.14 р № 71-VІІІ повідомляє про окремі особливості формування податкового кредиту, з урахуванням норм ПК, що вступили в силу з 1 січня 2015 року.

Так, з 1 січня 2015 року з ПК виключена норма, яка надавала право платникам податків у разі відмови продавця товарів / послуг надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення та / або порядку реєстрації в ЄРПН сформувати податковий кредит звітного періоду на підставі заяви зі скаргою на такого постачальника.

Так, грудень (IV квартал) 2014 року – останній звітній період, протягом якого платники податків мали право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, нараховану / сплачену покупцем на підставі заяви із скаргою на постачальника.

Разом з цим, з 1 січня 2015 року запроваджено норму, яка дозволяє сформувати податковий кредит на підставі податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням встановленого терміну реєстрації.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів / послуг, зазначених у податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше:

– ніж через 180 календарних днів з дати складання податкової накладної;

– для платників податків, які застосовують касовий метод – ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку;

– для банківських установ – не пізніше за дату отримання ними права власності на заставне майно.

Починаючи з 1 січня 2015 року, при отриманні платником податку послуг від нерезидента на митній території України, платник податків отримує право на податковий кредит за такими операціями на дату складання ним податкової накладної за цими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН та включення до податкових зобов’язань звітного періоду. При цьому, податкові накладні, складені за такими операціями в січні 2015 року, в яких сума податку не перевищує 10 тис. грн., включаються до податкового кредиту незалежно від того, зареєстрована така податкова накладна в ЄРПН чи ні.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів / послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПК.

З 1 січня 2015 року зазначене правило стосується податкових накладних, сума ПДВ в яких перевищує 10 тис.грн., або складених у зв’язку з постачанням підакцизних або імпортованих товарів.

З 1 лютого 2015 зазначене правило поширюється на всі податкові накладні.

Лист ГФС від 17.02.15 р № 5292/7 / 99-99-19-03-02-17.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *