Правила розрахунку індексації за червень 2015 року з таблицею та прикладами.


пшеницяУ 2015 році індекс інфляції б’є рекорди та стабільно і стрімко зростає. Саме тому бухгалтерам, що відповідальні за нарахування заробітної плати робітників кожного місяця доводиться проводити розрахунок індексації вище згаданої зарплати. В даній публікації розглянемо, як потрібно нарахувати індексацію заробітної плати робітників за червень 2015 року. Також тут Ви зможете знайти готову таблицю розрахованих коефіцієнтів індексації, яка допоможе зекономити такий дорогоцінний час.

Розраховується індексація зарплати за червень 2015 року, відштовхуючись від індексу інфляції за квітень цього року, що був опублікований до 10.05.2015 року. До речі, в даному місяці він становив аж 114,0 %.

Не забувайте, що нараховувати індексацію зарплати потрібно лише в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на даний момент – 1218,00 грн.). Тобто, якщо робітнику було нараховано зарплату в розмірі 2000,00 грн., то індексувати потрібно лише 1218,00 грн.

Нагадуємо, що методика розрахунку індексації заробітної плати різниться в залежності від того, як встановлюється базовий місяць для кожного конкретного робітника підприємства. Наприклад, якщо базовий місяць – це місяць останнього підвищення зарплати робітникові, то в нижче наведеній таблиці коефіцієнтів індексації потрібно знайти перетин рядка з назвою базового місяця та стовпця з назвою місяця, за який проводиться індексація.

Якщо ж базовий місяць – це місяць прийняття робітника на роботу, то потрібно буде шукати перетин рядка з назвою місяця, що передував місяцю прийняття робітника на роботу та стовпця з назвою місяця, за  який здійснюється нарахування індексації. Наприклад, якщо оформили працівника на роботу у січні 2015 року, то нам потрібно буде знайти коефіцієнт індексації на перетині рядку «грудень 2014» та стовпця «червень 2015».

Більш детально про правила проведення індексації заробітної плати Ви можете прочитати в статті «Правила розрахунку індексації за травень 2015 року з таблицею та прикладами».

Безкоштовно завантажити таблицю індексації за червень 2015 року Ви можете тут: Таблиця індексації зарплати за червень 2015 року.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *