Програма, спрямована на підтримку сільгоспвиробників в Україні


Програма, спрямована на підтримку сільгоспвиробників в УкраїніСтало відомо, що одна організація закуповує близько одного мільйона тонн пшениці. Публічне акціонерне товариство під назвою «Аграрний фонд» перебуваючи в межах форвардної програми, направило півтора мільярда гривень на підтримку сільськогосподарських виробників в період весни-осені. За «форвардом» фірма повинна закупити пшеницю, гречку, ячмінь і жито. Якщо брати дані прес-служби, то на момент підписання даного контракту сільгоспвиробник повинен отримати на руки близько сімдесяти відсотків від прогнозної вартості зерна.

Вартість закупівлі визначають на підставі прогнозу врожаю і ряду факторів, включаючи при цьому курс долара, який очікується на цей період. У фірмі було відзначено, що така ціна є більшою мірою індикативом, адже при фінальному розрахунку ціна все одно стане ринковою. Наприклад, під час проведення весняної «форвардної» кампанії вартість пшениці 2-го класу була визначена на рівні трьох з половиною тисяч гривень, склавши в період збирання три тисячі сімсот гривень за тонну. У деяких областях вона доходила до чотирьох тисяч двісті гривень за тонну.

«Аграрний фонд» як механізм забезпечення сільськогосподарських виробників

Генеральний директор публічного акціонерного товариства під назвою «Аграрний фонд», Радченко Андрій, виступив і повідомив про те, що в умовах нестабільності великі приватні «гравці» не бажають давати гроші аграріям в майбутньому з приводу поставок зерна з люфтом до 1,5 року. Тому немає такого напливу конкурентів в Україні. У цій компанії головний директор підкреслив, що паралельно з підтримкою аграріїв, поставка зерна дозволяє забезпечити стовідсоткову стабільність на продовольчому ринку нашої країни.

Програма, спрямована на підтримку сільгоспвиробників в УкраїніПри константі внутрішнього споживання десь на рівні п’ять мільйонів тонн зерна, «Аграрний фонд» купує близько двадцяти відсотків названого обсягу. Генеральним директором публічного акціонерного товариства «Аграрний фонд», Радченко Андрієм, було наголошено на тому, що це є «якірна» програма, адже цей один мільйон тонн зерна і є саме тим ресурсом, який може гарантувати стабільність на ринку країни.

Попередня оцінка бюджету посівної, яка була восени така: близько дев’яноста мільярдів гривень. Такий показник, враховуючи курс долара, збільшується щороку: в минулому році (2015) вартість польових робіт оцінювали десь у вісімдесят мільярдів гривень, в позаминулому, в 2014 році – оцінювали вже в шістдесят мільярдів гривень. Про це було сказано в компанії.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *