Приймаєте працівника на роботу – оформіть трудовий договір та повідомте податкову, інакше – штраф


приймаєте на роботу працівника - оформіть договір та повідомте податковуЗаконом України від 28.12.2014 р. №77-VIII внесено зміни до статті 24 КЗпП. Тепер допуск до роботи працівника можливий лише при виконанні таких умов:

  1. З ним має бути укладено трудовий договір, оформлений відповідним наказом або ж розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу.
  2. Про прийняття на роботу нового працівника слід обов’язково надати інформацію до центрального органу виконавчої влади із питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного соціального внеску (порядок встановлюється Кабміном, та на даний час ще не розроблений).

В то же час, реєстрацію трудового договору з працівником у державній службі зайнятості проводити не потрібно.

Вище згаданим законом було внесено зміни і до статті 265 КЗпП, в якій говориться про покарання в разі порушення законодавства про працю.

Так, на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що мають найманих працівників, можуть накласти штраф у  розмірі 30 мінімальних зарплат (на даний момент – 36540 грн.), якщо:

  1. до роботи було допущено працівника без оформлення з ним трудового договору;
  2. працівник був оформлений на неповний робочий день, тоді як фактично виконував роботу повний робочий час;
  3. у випадку виплати заробітної плати чи винагороди за роботу без нарахування та сплати ЄСВ.

При цьому штрафи накладаються з розрахунку за кожного робітника, стосовно якого було скоєно порушення.

Штрафи у розмірі 3 мінімальних зарплат, встановлених на момент виявлення порушення (на сьогодні – 3654 грн.) можуть бути накладені у випадку  порушення визначених строків виплати заробітної плати працівникам та інших виплат, які передбачені законодавством про працю, більше ніж за один місяць або ж у випадку виплати їх не у повному обсязі .

У випадку, якщо на підприємстві не дотрималися мінімальних державних гарантій з оплати праці – чекайте на покарання у розмірі 10 мінімальних зарплат в розрахунку на кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (зараз це 12 180 грн.).

Інші порушення вимог трудового законодавства караються штрафом в розмірі мінімальної заробітної плати (1218 грн). Саме  до цієї категорії, на нашу думку, і відноситься порушення, коли роботодавець “забуває” повідомити податкові органи про прийняття нового працівника на роботу. Та даний штраф не повинен застосовуватися до прийняття  Кабміном порядку зазначеного повідомлення.

Зазначені штрафи можуть накладатися центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю у порядку, що встановлений Кабінетом Міністрів України . При цьому сплата штрафу підприємством не звільняє його від усунення порушень законодавства про працю.< Змінилися також і розміри штрафних санкцій, що накладатимуться на посадовців господарства, які допустили порушення трудового законодавства. Тепер їх можуть покарати на суму від 500 до 1 000 н.м.д.г. (на даний момент це сума від 8 500 до 17 000 грн). А вразі  повторного порушення протягом року –  в межах 1 000-2 000 н.м.д.г. (зараз –  17 000 до 34 000 грн).

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *