Соняшник та продукт переробки соняха


Соняшник та продукт переробки соняхаКожна країна має свої землі, в когось вони родючі, а десь не дуже. Але в кожній місцевості існують сівба і жнива, але у різних районах вирощують такі культури, які дають найкращій урожай. Так і в Україні є культури, які дуже гарно родять і ними наші аграрії забезпечують не тільки громадян нашої країни, але і виробляють на експорт. Найпоширенішою культурою у південних і центральних регіонах України є соняшник. Однорічний соняшник (Helianthus annuus) – це одна з найрозповсюдженіших у світі олійних культур, вона відноситься до родини складноцвітих і є дуже важливою у сільському господарстві.

Вирощування і використання сонячної квітки.

Соняхи – це невибаглива культура і їх можна вирощувати навіть у степовій зоні, адже вони і в посушливу погоду дають досить гарні врожаї. Цей продукт, вирощений на полях використовуються у багатьох галузях, адже продукцію всю переробляють і отримують продукт переробки соняха, який використовують як для людського харчування, так і для тваринництва. З олійного насіння видобувають не лише олію для приготування їжі і халву, але ту ж олію використовують для виготовлення таких сумішей як маргарин, і навіть мило і лаки. Перероблені відходи, які всі звикли називати макухою, використовуються у тваринництві і є дуже корисним і поживним кормом для худоби. Серед усіх культур, саме сонях є най рентабельнішою, адже при виконанні всіх норм і технологій можна підняти великі врожаї, прибуток яких становитиме більше ніж вісімдесят відсотків. Україна займає друге у світі місце з вирощування і реалізації соняшникового насіння, і щороку кількість вирощуваної продукції стрімко збільшується.

Догляд за сходами і якість посівних матеріалів.

Соняшник та продукт переробки соняхаДля того щоб підняти максимальній урожай на своїх полях українську фермери стали використовувати не ті посівні матеріали як раніше, але гібриди, які дають навіть у несприятливих погодних умовах дуже відмінний врожай. Але самого посівмату високої якості не достатньо. Потрібно пильно слідкувати за сходами, а перед внесенням насіння в землю, його доцільно обробити спеціальною речовиною (фунгіцидом), який збереже рослину від ушкодження багатьма різними шкідниками, а окрім того захистить від зараження деякими хворобами. Окрім обробітку самого посівного матеріалу фунгіцидом, потрібно також обробляти його і  мікродобривами, які стимулюють сходи і додають міцності молоденьким сходам. При правильному догляді і завчасному обробітку ваші сходи даватимуть відмінні результати і ви зможете збирати багаті врожаї, не зазнавши ніяких втрат.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *