Спеціальний режим для сільськогосподарських виробників залишать без змін до 01 січня 2016 року


спецрежим для аграріїв залишать без змінУ протистоянні між владою та аграріями нарешті настав сумнівний мир, адже міністерство фінансів все-таки підтвердило, що спеціальний режим оподаткування для аграрних підприємств, які заробляють менше ніж 20 млн. грн. на рік буде збережено.
Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка вважає, що спеціальний режим оподаткування для сільськогосподарських виробників може бути змінено не раніше, ніж 1 січня 2016 року.
«2014 рік буде без змін. 2015 теж, враховуючи, що сьогодні вже 8 липня, а податкові зміни повинні вноситися не менше, ніж за півроку до початку бюджетного року. Зараз ми вже працюємо над бюджетною резолюцією 2015 року і податковим баченням 2016 року», – розповів він.
Аграрний міністр також зауваажив, що революційні зміни в оподаткуванні аграріїв не передбачаються.
Протягом останніх двох місяцві Кабінет міністрів уже тричі змінював своє відношення до даного питання. І кожного разу отримував шквал критики на свою адресу. Адже економічні експерти одностайні – відміна спеціального режиму оподаткування неодмінно призведе до банкрутства величезної кількості малих та середніх господарств. А іншим, для того, щоб вижити, доведеться ховати свої доходи у тінь.
“Скасування спеціального режиму призведе до зниження конкурентоспроможності наших виробників по відношенню до європейських, а це негативно вплине на галузь. Адже в Європі дотації сільськогосподарським виробникам складають мільярди доларів”, – сказав Ілля Несходовський, експерт громадської ініціативи “Реанімаційний пакет реформ”.
Найгірше ж те, що на захист аграріїв майже ніхто не стає. Політикам значно вигідніше піаритися на військовій тематиці. Ті ж, хто приділяє деяку увагу проблемам сільськогосподарських виробників, здебільшого виділяють у своїх програмах кілька абзаців, що мають декларативний характер. Поки що лише одна партія повністю зконцентрувалася на аграрній темі, говорить експерт Андрій Китаєв. Це нова політсила “ЗАСТУП”.
Експерт відзначає, що ця партія розробила комплексну програму по захисту інтересів аграріїв і розвитку українського села, яка має назву “За рідну землю!”. Головними пріоритетами політичної сили є децентралізація влади та проведення земельної реформи, а також заохочення проживання громадян України в сільській місцевості, встановлення податкових канікулів для фермерів-початківців та, що дуже важливо, просування української продукції на ринки Євросоюзу.
“ЗАСТУП” також наголошує на необхідності продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.
За словами лідера партії “ЗАСТУП” Віри Ульянченко, український агропромисловий комплекс може стати саме тим локомотивом, який вивезе вітчизняну економіку з кризи. Що ж, сподіваємося, що новостворена партія на ділі доведе свою любов до українського села та багатостраждальних українських аграріїв.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *