Спецрежим з ПДВ для сільгоспвиробників: як нумерувати податкові накладні у 2015 році


нумерация податкових

В даній публікації ми поговоримо проте, чи потрібно сільськогосподарському підприємству, яке знаходиться на спеціальному режимі оподаткування з ПДВ, нумерувати як і раніше, окремо, податкові накладні за операціями, що підпадають під дію спеціального режиму з ПДВ, і окремо – за іншими операціями.

Не потрібно! Оскільки змінами до Податкового кодексу було відмінено дію положень, у яких вказувалося, що ведення таких реєстрів є обов’язковим. Мається на увазі, що з початку нового, 2015 року, не потрібно подавати такі реєстри разом із звітністю з ПДВ. Відповідно, і вести їх також не обов’язково.
Тепер нумеруючи податкові накладні слід керуватися пунктом 5 Порядку заповнення податкової накладної, який затверджено наказом Мінфіну № 957 від 22 вересня 2014 року. Згідно нових вимог, порядковий номер податкової накладної повинен складатися лише з цифрових значень і складатися з 3 частин:
• порядковий номер, який проставляється в першій частині (до знаку дробу);
• код виду діяльності, що передбачає спецрежим з ПДВ – проставляється у другій частині (між знаками дробу);
• цифровий номер філії або структурного підрозділу (при потребі) – проставляється у третій частині (після знаку дробу).
Зверніть увагу, що з початку нового року сільгосппідприємства-спецрежимники можуть проводити нумерацію податкових накладних одним з двох нище наведених способів на свій розсуд:
• або вести загальну нумерацію всіх податкових накладних і при цьому до номерів накладних, які стосуються спецрежимної діяльності, додавати «/ 2» (наприклад, 1; 2/2; 3; 4; 5/2, 6; 7 і т. д.).
• або ж, як і в минулому році, розділяти податкові накладні по спецрежимній діяльності (1/2; 2/2; 3/2; 4/2 і т. д.), а окремо – податкові накладні по іншій діяльності (1; 2, 3, 4 і т. д.).

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *