Спрощено порядок оформлення субсидій на комунальні послуги


Звичайно, дана тема не не має прямого відношення до фермерських господарств. Та напряму зачіпає інтереси членів фермерських господарств та інтереси їх працівників. А, отже, буде цікавою і тим і іншим.
Мова йде то те, що з 1 травня цього року передбачається введення в дію Постанови «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» .
Урядовці обіцяють значне спрощення процедури надання субсидій та розширення кола осіб, які зможуть її отримати.
Отже, розрахунок обов’язкового платежу буде обчислюватися конкретно для кожної сім’ї та буде залежати від сукупного сімейного доходу (відомості про доходи будуть вказуватися у деклараціях, які будуть підтверджуватися Фіскальною службою).


Як розрахувати розмір оплати, що є обов’язковою для сплати показано нижче:

1) обчислюємо середньомісячний загальний дохід сім’ї за попередні 6 місяців;
2) визначаємо середньомісячний дохід на 1 члена сім’ї;
3) дохід на 1 людину ділимо на розмір прожиткового мінімуму на 1 людину з розрахунку на місяць (1176 грн.);
4) одержаний результат потрібно поділити на 2 та помножити на 15% ( базовим варіантом було прийнято обов’язкову плату за комунальні послуги в розмірі 15% від доходу сім’ї при доході на 1 члена такої сім’ї на рівні 2 прожиткових мінімумів). Так визначається процент обов’язкової плати за комунальні послуги;
5) розмір субсидії дорівнюватиме різниці між сумою плати за комунальні послуги та розміром обов’язкового платежу сім’ї.

Як бачимо, чим менший дохід сім’ї, тим меншою буде сума платежу, що є обов’язковим, а ймовірність отримання субсидії від держави – більшою. Слід зазначити, що розмір вище згаданого платежу буде визначатися на основі даних, що особа особисто вказуватиме в декларації. Що стосується розміру плати за комунальні послуги у межах норм споживання, то він також встановлюється для кожної сім’ії ндивідуально. Для його обчислення застосовуються соціальні норми житла, з розрахунку 13,65 кв. м. загальної площі на 1 особу і додатково 35,22 кв. м. на всю сім’ю. Соціальні норми на сім’ю з двох осіб: 62,52 кв. м. житла, 130 кВт/год електроенергії на місяць і 1,6 куб. м. гарячої води на 1 особу.
Субсидія буде надаватися на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше.
При призначенні субсидії використовуватимуться доходи за попередній календарний рік ( з дня подачі заяви) без врахування сплачених податків. Радує, що після закінчення терміну наданої субсидії розрахунок наступної субсидії здійснюватиметься автоматично. Для цього органи соцзахисту збиратимуть потрібну інформацію без заяви від громадянина та на протязі 2 місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення про призначення чи непризначення субсидії конкретній сім’ї та письмово інформуватимуть про прийняте рішення громадян.
Також скасовуються обмеження що стосувалися майнового стану осіб, які хочуть отримати субсидію, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму більше ніж 50 тис. грн.) Тепер допомогу від держави можуть отримати також і сім’ї, які :
– мають у власності більше одного житлового приміщення;
– мають більше одного автомобіля;
– мають у своєму складі осіб працездатного віку, що не навчаються, не працюють та не знаходяться на обліку як безробітні;
– здають в найм житлові приміщення;
– здійснювали покупки товарів, робіт чи послуг (у тому числі на оплату медичних послуг та навчання) на суму більш ніж 10 прожиткових мінімумів.

оформлення субсидій

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Такі зміни, погодьтеся, не можуть не радувати.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *