Тваринництво


ТваринництвоТваринництво в Україні, а точніше кажучи в сільському господарстві, посідає важливе місце, його ідентифікують як переробну галузь, яка в свою чергу переробляє продукти рослинництва на технічні сировини і харчові продукти.

Пропоную для початку розглянути основну структуру цієї галузі

Загальна валова продукція сільського господарства має свою чітку структуру, в якій тваринництво займає доволі вагомий відсоток. Основі галузі тваринництва, це звичайно що скотарство, вівчарство, свинарство, і птахівництво. До речі сюди також треба віднести шовківництво – яке тільки розвивається на теренах нашої країни, бджільництво и рибництво. Якщо говорити про якісь загальні результати та завдання, що стосується саме цього направлення, то вони полягають у виробництві високоякісної, цінної сировини яку далі використовують  в легкій промисловості, ну і звичайно що якісні продукти щоденного вжитку.

На даному етапі виробничий процес автоматизований, це дозволяє отримувати більш високі результати, а також в свою чергу сприяє переведенню самої галузі на нову, технічну основу.

Давайте розглянемо кожну галузь тваринництва більш детально.

Почнемо звичайно з найбільшої, тобто зі скотарства. Фактично без перебільшення – це одна з найпотужніших і цінних галузей. Вона поширена на всій території країни. Але найбільша кількість худоби по спеціальним підрахункам в зоні Лісостепу, в Карпатах і на Поліссі. Ні для кого не секрет, якщо ви вивчали географію в школі, що скотарство – це найбільший обсяг тваринної продукції.

Треба зазначити що воно в свою чергу має свої напрямки, але в Україні на протязі останніх років переважає молочно-мясний напрям.

Далі йде свинарство. Сало – то перше з чим у більшості людей асоціюється слово «українець». Але все таки ця галузь займає почесне друге місце. Саме цікаве що напрями свинарства залежать від типу годівлі:

Сальна – характерна для степової зоні, тому що в кормах значна частка відається дешевим концентратам.

Збільшення приросту свинейМ’ясо – сальна – це можна сказати провідна спеціалізація, яка характерна для лісостепової і зони лісів. Тут пріоритетним є картопля і буряки в типі годівлі.

Птахівництво добре розвинене в усіх куточках нашої країни. Причому особливу увагу зараз придають збільшенню поголів’я птахів. Тому поблизу міст, рекреаційних  центрів створюються птахофабрики, на яких і вирощують птахів для подальшого вжитку.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *