У трійці найбільш врожайних знаходиться Харківська область


У трійці найбільш врожайних знаходиться Харківська областьВиконуюча обов’язки заступника, Юлія Світлична сказала, що в цьому році найголовнішим завданням агропромислового комплексу Харківської області є забезпечення продовольчої безпеки. А це означає, що нормальний урожай сільськогосподарських культур на сьогоднішній день є дуже важливим, – було підкреслено керівником Харківської області. На початку року були застереження з приводу посівів озимих, але зараз є обнадійливі показники.

Так, за даними Міністерства аграрної політики України, за станом на кінець серпня в Харківській області, яка посіла третє місце за результатами збору ранніх зернових. У своїй доповіді Марк Беккер, заступник голови Харківської області, зазначив, що в цьому році зросла врожайність ранніх зернових культур – десь на п’ять ц / га. В тому числі, по озимій пшениці збільшилася майже на шість ц / га, а ярої пшениці – на вісім ц / га і гороху – практично на десять ц / га. При всьому цьому в 2016 році, на відміну від 2015 року, в Харківській області великий відсоток продовольчого зерна.

Посіви зараз в хорошому стані

А ще Марк Беккер було відзначено вісім районів, в яких було намолочено сто тисяч тонн ранніх зернових, а так само зернобобових культур. Це такі райони, як Балаклійський, Барвінківський, Близнюківський, Первомайський, Вовчанський, Лозівський, Великобурлуцький, Ізюмський. А ще в Харківській області стало з’являтися все більше і більше сільськогосподарських організацій, які можуть забезпечити високий рівень врожайності озимої пшениці – десь вісімдесят центнерів з одного гектара. Цього року такого хорошого рівня врожайності досягли сім господарств.

У трійці найбільш врожайних знаходиться Харківська областьНа завершенні свого виступу, Марк Беккер озвучив ще раз поточні завдання по проведенню комплексу польових осінніх робіт. Заступник голови Харківської області зазначив, що згідно з дослідженнями Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва найкращим терміном для посіву озимих зернових культур для більшості районів Харківської області є період з п’ятого по двадцяте вересня в лісостеповій зоні. І з десятого по двадцять п’яте вересня – в степовій зоні. Також він наголосив на тому, що наміри деяких районів зменшити свою площу посіву озимих під урожай наступного року в порівнянні з минулим роком можна вважати неприпустимими. В принципі, сьогодні багато посівів знаходиться в хорошому стані. І це факт не може не радувати.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *