Українські аграрії підуть до ЄС за польським сценарієм?


євросоюз для аграріївПідписання та ратифікація угоди про Асоціацію України з ЄС відкриває для українського агробізнесу перспективи для розвитку. Але виконання вимог Угоди ставить нові виклики перед урядом і аграріями.

Про це йшла мова в ході польсько-української дискусійної панелі «Євроінтеграція в АПК: перезавантаження неминуча», яка проходила в рамках щорічного Економічного форуму в м. Криниця-Здруй (Польща), говориться в повідомленні юридичної фірми ILF.

Як відзначають в ILF, під час панелі учасники обговорили перспективи розвитку аграрної галузі в Україні. Зокрема, міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка ознайомив присутніх з планом Мінагропроду з реформування галузі, розвитку інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності українського сільського господарства.

 «Сьогодні ми працюємо над приведенням продукції у відповідність з європейськими стандартами і імплементацією українського законодавства до європейського рівня», – запевнив він.

Мачей Дуда, в свою чергу, позитивно оцінив перспективи українських аграріїв після вступу в силу угоди про Асоціацію України з ЄС і запевнив, що польський бізнес готовий всіляко співпрацювати з українськими колегами.

Польща вже пройшла цей шлях кілька років тому. За цей час вона увійшла в топ 20 світових експортерів фруктів і овочів, побудувала інфраструктуру аграрного ринку, активно впроваджує інновації в агросфері.

Як зазначалося в ході дискусії, використовуючи позитивний досвід Польщі, Україна може знайти найбільш ефективний механізм реформування сільського господарств України в умовах євроінтеграції, виявити «больові точки», що вимагають негайного реагування для підвищення інвестиційної привабливості вітчизняного агробізнесу та розширення торгового співробітництва з Європейським Союзом.

Головною перешкодою на цьому на шляху реформ може стати тільки корупція, яку європейський експерт Яцек Аустен назвав основною проблемою українського бізнесу.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *