Уряд знову пропонує провести зміни у податковому законодавстві


уряд знову пропонує внести зміни Основними проблемами української податкової системи є кількість податків, система їх адміністрування і податкові ставки.З метою вирішення даних проблем український уряд знову пропонує провести  зміни у податковій системі .

Яценюк презентував на засіданні Кабміну революційне бачення податкової реформи, яка передбачає, що з 22 податків в країні залишиться всього 9.

На обговорення проекту з бізнесом і громадськістю уряд планує витратити місяць, щоб вже в перший пленарний тиждень вересня внести на розгляд парламенту готовий проект.

Частина платежів, які Яценюк назвав “рудиментами”, будуть скасовані:

– Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, під який на сьогоднішній день підпадають, за словами прем’єра, близько 123 тис. платників

– Цільова надбавка до тарифу на газ

– Рентна плата за транспортування нафти

– Збір за паркування транспортних засобів

– Туристичний збір

– Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Частина податків і платежів уряд пропонує об’єднати і узагальнити:

– Акцизні податки об’єднати з супутніми акцизними платежами

– Запровадити єдиний класичний податок на розкіш

– Збір за використання лісових ресурсів включити в екологічний податок

– Рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат, плату за використання надр, збір за використання радіочастот і за спеціальне використання води об’єднати в єдиний рентний платіж

– Податок на нерухомість і на землю – в єдиний податок на нерухомість

Фіксований сільськогосподарський податок включити в єдиний податок, який залишиться в своїй класичній формі.

Податок на прибуток, за словами Яценюка, уряд планував і зовсім скасувати, бо оподатковувана цим податком прибуток не відповідає дійсності. Потім був знайдений інший вихід – уніфікувати бухгалтерський та податковий облік з цього податку. При цьому залишиться три винятки – амортизація, формування резервів і фінансові операції. Таким чином, податок буде нараховуватися і сплачуватися на базі даних бухобліку.

Яценюк визнав, що у нас є проблеми з віднесенням до витрат підприємства коштів, витрачених на відрядження, навчання, їзду на автомобілі і багато інших витрат, безпосередньо пов’язаних з функціонуванням суб’єктів господарювання, що призводить до фіктивного завищення бази податку на прибуток.

Уряд запропонував компроміс у суперечці за скасування пільг для аграріїв: підприємства, чия виручка не перевищує 20 млн гривень, а земельний фонд – 3 тис. Гектарів, зможуть залишитися на існуючій системі оподаткування. Всі інші повинні будуть перейти на загальну систему. При цьому, за підрахунками уряду, 90% підприємств збережуть пільги.

До того ж Кабмін пропонує розвинути практику компенсації державою відсотків по кредитах, які привертають аграрії та передбачити у наступному році для цих цілей більше бюджетних коштів.

В плані боротьби з  виплатами заробітної плати у конвертах урядовці  збираються провести зниження податкового навантаження на фонд заробітної плати.

Також у проекті рішення проблеми передбачається зниження ставки ЄСВ, при цьому є 2 шляхи вирішення проблеми:

– мінімальна заробітна плата обкладатиметься 41% податком; все, що вище – 15%

– мінімальна зарплата – 37%, все що вище – 19%

Обидва варіанти дозволяють знизити тиск на фонд заробітної плати в три рази, але як результат передбачаються втрати для пенсійного фонду та фонду соціального страхування: при першому варіанті вони недоотримають 46 млрд гривень, при другому – 48 млрд. Ці втрати пропонують компенсувати за рахунок прогресивної шкали податку на доходи фізосіб:

15% – для зарплат в межах 10 мінімалок

20% – для зарплат в межах від 10 до 18 мінімальних

25% – для решти

Крім того, урядовці пропонують уніфікувати ставки на пасивні доходи і встановити єдину ставку в розмірі 15%, за винятком дивідендів, так як вони вже обкладаються податком на прибуток.

Також слід зауважити, що державна фіскальна служба запропонувала, а уряд схвалив спрощення системи адміністрування податків. Воно передбачає введення єдиного звітного періоду – щоб вся звітність подавалася раз в квартал. Крім того, пропонується ввести для її подачі “єдине вікно” та скоротити кількість платежів.

Дякуємо за перегляд даної статті. Підписуйтеся на НОВИНИ нашого сайту та будьте в курсі всіх змін у законодавстві.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *