В Україні збільшився експорт соняшникової олії на 10% за 2015-2016 рік


В Україні збільшився експорт соняшникової оліїЗа деякими даними в Україні експорт олії соняшникової в 2015-2016 році зріс на десять відсотків. Про це було сказано агентству «Інтерфакс-Україна» в асоціації під назвою «Укроліяпром». Якщо розглядати дані з виробництва соняшникової олії, то це виробництво оцінюється майже в п’ять мільйонів тонн, а ось експорт – в чотири з половиною мільйона тонн. А це в свою чергу, зростання на десять відсотків у порівнянні з минулим роком. В асоціації пояснили зростання показників по виробництву і експорту олії тим, що збільшився урожай соняшнику в нашій країні.

Якщо брати інформацію «Укроліяпром», то в 2014-2015 роках, Україна виробила чотири з половиною мільйона тонн соняшникової олії, а експортувала чотири мільйони тонн. За 2015-2016 роки експорт соняшникової олії з України в Європу виріс майже в два рази, до двох мільйонів тонн. В асоціації було сказано, що сьогодні галузь показує стабільне зростання і для нас важливим є збільшення переробки сої, ріпаку та льону. За її даними, в 2015-2016 році підприємства України збільшили переробку льону в два рази, до тридцяти тисяч тонн. Якщо брати до уваги 2015-2016 рік по ріпаку, то було перероблено триста тисяч тонн і виробили близько ста п’ятдесяти тонн масла, з яких сто сорок дві тисячі тон експортували. Сої переробили близько одного мільйона тонн, вироблено сто шістдесят тисяч тонн масла.

Виробництво і експорт олії в Україні

В Україні збільшився експорт соняшникової олії на цілих десять відсотків за минулий і за цей рік. У минулому сезоні переробкою ріпаку займалося десять заводів України. Урожай ріпаку в 2016 року склав півтора мільйона тонн проти одного мільйона тонн за минулий рік.

В Україні збільшився експорт соняшникової оліїФінальні дані по виготовленню та експорту олії очікуються в кінці першого осіннього місяця. На сьогоднішній день представники цієї галузі стурбовані довгим процесом отримання дозволу нашою країною на поставки соняшникової олії в Китай.

У травні 2015 року, китайська команда проінспектувала чотири українських підприємства і вислала документ про санітарні та фітосанітарні заходи, а карантинна служба нашої країни зробила зауваження до документа, тому поки процес цей коштує на місці і не рухається. Як Ви знаєте, Україна вважають світовим лідером з експорту олії соняшникової. Будемо сподіватися, що наша країна залишиться на місці лідера ще довгий час.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *