Військовий збір з 2015 року


ramdisk-crop_120661380_DazT5QЗ 01 січня 2015 року змінами, що запроваджені Законом України № 71-VIII, «зачепило» і військовий збір.
Так, дію військового збору подовжено на невизначений термін, а саме до того часу, коли Верховна Рада прийме рішення про закінчення реформи Збройних Сил України.
Ставка збору не змінилася і дорівнює, як і раніше, 1,5 % від суми доходу, без зменшення її суму податкової соціальної пільги та ЄСВ.
Платниками військового збору тепер є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи із джерелом походження в Україні та податкові агенти.

Найцікавіші зміни стосуються об’єкту оподаткування. Раніше оподатковувалися, в основному, доходи, що були пов”язані з трудовими відносинами (заробітна плата, відпусні, лікарняні і т.д.) та винагороди за цивільно-правовими договорами, то з початку нового року об’єкти для оподаткування військовим збором вказано в ст. 163 Податкового Кодексу . 
Для платника-резидента це:
1. загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
2. дохід із джерелом походження в Україні, який остаточно оподатковується під час його нарахування (надання чи виплати);
3. іноземний дохід – дохід (прибуток), що отримано з джерел за межами України.
Для платника-нерезидента це:
1. загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерелом походження в Україні;
2. дохід з джерелом походження в Україні, який остаточно оподатковується під час його нарахування (надання чи виплати).
Отже, об’єкт оподаткування для ПДФО та військового збору фактично зрівнявся, і тепер військовий збір потрібно утримувати з доходів, з яких утримується ПДФО (хоча податківці ще не підтвердили цієї думки своїми роз”ясненнями).
Тобто, за новими правилами військовим збором не оподатковуватиметься сума допомоги по вагітності та пологах та допомога на поховання, що виплачуються із бюджету, кошти, отримані робітником на відрядження (якщо він вчасно відзвітував та повернув залишки у касу), а також вартість спецодягу та спецхарчування, що видаються працівникам у межах заходів по охороні праці, тощо.
В той же час авторська винагорода, кошти, що надміру витрачені на відрядження, оподатковані доходи від операцій з продажу фізособами нерухомого та рухомого майна, сума дивідендів, орендна плата, вартість дарунків тощо з початку року є об”єктами для оподаткування військовим збором.
Податковий агент повинен відобразити загальну суму доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період у податковому розрахунку форми № 1ДФ ( при цьому персоніфіковані дані фізичних осіб – платників військового збору не зказуються), оскільки спеціальної форми для звітування по військовому збору до сих пір не розроблено.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *