Виплата зарплати в мінімальному розмірі є порушенням!


Виплата мінзарплати є незаконноюЗазначимо, що у статті 95 Кодексу законів про працю України сказано, що мінімальною заробітною платою вважається заробітна плата, розмір якої дорівнює законодавчо встановленому розміру заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт).

При цьому оплачувати працю робітника на рівні мінімальної заробітної плати можна лише за виконання ним простої некваліфікованої роботи.

До переліку таких професій згідно розділу 9 Класифікатора професій “Найпростіші професії”, зокрема відносяться:
– Прибиральники, домашня прислуга та прачки;
– Мийники вікон та доглядачі будинків;
– Посильні, носії і рознощики посилок та багажу;
– Збирачі сміття і подібні їм чорнороби;
– Швейцари і сторожа;
– Вантажники та інші найпростіші професії на транспорті;
– Комірники і вагарі;
– Найпростіші професії в сільському господарстві та рибальстві і подібних галузях, а також у будівництві, промисловості та видобувних галузях.
Що стосується всіх інших професій, перелік яких наведено у 1 – 8 розділах Класифікатора професій, то виплата заробітної плати на рівні мінімальної працівникам, що їх обіймають, порушує вимоги законодавства про працю.
На даний момент відповідальність за подібні порушення прописано в частині першій статті 41 КпАП та статтях 172 та 173 Кримінального кодексу України. Згідно вище згаданих норм, максимальним штрафом, який можуть отримати посадові особи фермерського господарства за невиконання вимог законів про працю є штраф в розмірі від 30 до 100 НМДГ.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *