Вирощування рапсу


Вирощування рапсуВ останнє десятиліття все більше фермерів схиляються до вирощування рапсу, особливо озимих культур, які є більш урожайними в порівнянні з ярими. Відносно всіх інших сільськогосподарських культур, саме ця є найприбутковішою, особливо у випадках коли природні умови є дуже сприятливими.

Особливості вирощування рапсу.

Ця культура дає найкращі врожаї в середньо- і легкосуглинистих грунтах  і дерново-підзолистих полях. Окрім того, на пісках її також можна вирощувати, але в цьому випадку треба забезпечити достатню вологість посівам. Вибираючи місцевість для посадки озимої культури потрібно уникати місцин з низьким заляганням водного шару і дуже сухого грунту, та торф’яників з надто високим рівнем вологи. Дуже добре сіяти цю культуру в тих регіонах де випадає с ніг, який в сильні морози зможе захистити культуру від виморожування. дуже важливо робити сівозміну і ні в якому разі не можна сіяти декілька років під ряд на одне і те саме місце, адже по технології це можна робити на раніше чим на п’ятий рік, в іншому разі ви просто не отримаєте достатнього урожаю. Для того щоб бути впевненим в успішній зимівлі культури, слід висаджувати її на схилах, які менш підлягають сильним перепадам температури в зимовий період. Найкраще рапс родить на місцях, де попередниками були картопля, однорічні зелені трави та ранні сорти зерна чи гороху. Також для підвищення родючості слід вносити мінеральні та органічні добрива, для покращення родючості і збагачення земель.

Перед посівом слід зорати поле, а у випадку якщо там росли багаторічні трави, ще й обробити дисками в два сліди поперед зорюванням. Важливо вчасно висаджувати культуру і ні в якому разі не спішити, дуже ранній посів призведе до її переростання, і в цьому випадку морозостійкість буде на багато слабшою. Найкращім терміном посіву є посів за три-чотири тижня раніше перед озимими зерновими культурами. Посів в більш ранній термін призводить до зниження врожаю на двадцять п’ять відсотків. Найголовніше в роботі з цією культурою є витримка терміну посадки і внесення добрив.

Вирощування рапсуСаме ці два фактори мають найбільший вплив на якість врожаю. Окрім цього дуже важливо обробити ранньою весною культуру від впливу комах, які наносять шкоду рослині.

Ще одним фактором, який впливає на врожай є термін збору посівів. Культура має властивість сильно висипатися, тому при занадто затяжних жнивах фермер може зібрати в рази менший врожай, аніж той який був би зібраний у правильні строки.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *