Вирощування томатів


Вирощування томатівМайже на кожній присадибній ділянці можна зустріти грядки з помідорами. Ця культура дуже популярна, адже вона має гарні смакові властивості та може довго зберігатися у переробленому вигляді. Ця культура є фаворитом і вирощують її не тільки на приватних господарствах, але й у великих масштабах на фермерських угіддях. Ринок пропонує багато різновидів сортів цієї рослини, які мають різні кольори, відрізняються за смаком і формами та пристосовані до певних кліматичних умов різних регіонів. Помідор – це та рослина яка не потребує багато уваги, але все ж при вирощуванні слід враховувати певні правила, дотримання яких дасть можливість рослині правильно розвиватися, а в кінцевому результаті отримати гарний врожай. У новачків цієї справи іноді бувають невдачі, і цьому є певні причини.

Основні помилки при вирощуванні томатів.

Серед багатьох помилок, які допускають не досвідченні городники є такі:

  •         Неправильно підібраний сорт.

Існують сорти помідорів, які виведені для вирощування і парниках. Висадивши такий гібрид на відкриті грядки ви не отримаєте такого врожаю, який гарантували продавці насіння. Точно так само буде не дуже гарний результат якщо в парник висадити рослини які пристосовані для вирощування у відкритому грунті. Якщо ви неправильно висадите сорт, то урожай не буде таким, як при дотриманні всіх правил, адже різні види рослим по різному сприймають ті чи інші погодні умови та можуть на них дуже «болісно» реагувати.

  •         Надійність теплиць.

Існує така помилкова думка про те, що чим товща плівка на теплиці, тим краще для молодих рослин. Для того щоб конструкція була надійною зовсім не обов’язково  вкривати її надто товстою плівкою. Для того щоб томати були захищеними достатньо гідрофільної поліетиленової плівки. Саме цьому матеріалові слід надати особливу увагу, адже він має властивість акумулювати конденсат, тобто всі водяні краплі скочуються вниз зрошуючи собою грядки. До того ж ця плівка дуже гарно зберігає свою прозорість, тому рослини на протязі усього сезону мають достатнє освітлення.

  •         Перенасичення світлом і теплом.

Для цієї рослини достатньо 15-16 годин світла та 10 градусів тепла. У разі надмірно високих температур та довгого світлового дня рослини втрачають свою родючість.

  •         Розсада з квітками.

Купуючи розсаду з цвітом ви не отримаєте раннього урожаю. При пересадці обов’язково видаліть квіточки, щоб рослина могла швидше вкорінитися.

  •         Надмірна кількість води.

Вирощування томатівТомати не є дуже вологолюбивими рослинами, надмірна кількість вологи може привести до появи різних захворювань і гниття кущів.

При дотримані основних правил, ви зможете виростити великий врожай, на своїй ділянці без особливих зусиль і затрат.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *