Висадка винограду


Висадка виноградуДля того щоб вже через декілька років насолодитися неперевершеним смаком власноруч вирощеного винограду, треба прикласти немало зусиль, та дотримуватися порад досвідчених виноградарів, щодо догляду за сортом, враховуючи всі його особливості. Посадка винограду – дуже відповідальна справа, і важливо вибрати місце, на якому рослина почувала б себе комфортно.  При висадці культури на відкритій місцевості слід врахувати ті фактори, що рослина є дуже світло- і теплолюбивою, тому місце для посадки треба вибирати опираючись на саме ці два фактори. Кущі винограду найкраще висаджувати біля споруд, це може бути будинок, сарай, гараж, або ж інша будівля. Однак слід уникати висадки з північного боку, краще зі східного, західного чи південно західного, щоб стіни, все тепло, яке отримали від сонця вдень, змогли вночі віддавати, тим самим захищаючи рослину від перемерзання. Ці особливості слід завжди враховувати, особливо, якщо ви проживаєте в північних регіонах. Ще одним правилом висадки, є відстань від дерев, яка має бути не менше ніж 3 – 6 метрів, залежно від розміру кореневої системи та висоти крони.

Сезонність висадок.

Задаючись питанням, багато виноградарів шукають відповідь, коли ж найкраще висаджувати виноград. Перше що треба відмітити, що весна і осінь є найсприятливішими порами, однак є правила висадки весняні і осінні, які мають деякі відмінності. Сам процес висадки є дуже схожим, однак при осінніх роботах слід ретельно захищати рослину від негативних наслідків заморозків, щоб саджанець міг перезимувати.

Підготовка саджанців та інструктаж посадки.

Для висадки слід вибирати найміцніші рослини, з корінням білого кольору (аж ніяк не бурого). Рослина яку будуть висаджувати повинна мати на зрізі яскраво зелений колір, а при легкому натискові почки не мають відпадати. Ні в якому разі не можна підсушувати молоденькі саджанці. Якщо ви вже вирішили висадити рослину у відкритий грунт слід її ретельно вимочити від 12 до 24 годин.

Висадка виноградуПагін треба зрізати, залишаючи всього три або чотири вічка. Коріння освіжити, а те що знаходиться на верхніх вузлах ретельно зрізати. Слід обробити корінь від грибкових захворювань спеціальним розчином. При висадці в чорноземи чи суглинистігрунти слід викопувати глибшу яму і наповнити її до половини перегноєм. Після чого насипати звичайного грунту і на нього встановити рослину, далі її треба ретельно прикопати землею без додаткових добрив. При посадці слід ретельно полити рослину чистою водою, після чого розпушити грунт кругом неї.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *