Витрати на відрядження враховуються при розрахунку ліміту каси


витрати на відрядження врах при роз ліміту касиЯк відомо, ліміт каси на підприємстві повинен періодично, як правило, раз на рік,  встановлюватися  (самостійно) на підставі розрахунку певного виду.

Розраховується ліміт каси на основі рішення  керівника господарства на підставі розрахунку середньоденної видачі готівки з каси.  В цьому разі враховуються дані рядків 4 та 3 таблиці «Касові обороти» додатку 8 до Положення №637.

Опираючись на вимоги рядку 3 вище згаданої таблиці, до розрахунку не включаються виплати, що мають стосунок до оплати праці та пенсій, стипендій та дивідендів, але враховується видана готівка на відрядження. Адже відповідно до п. 1.2 Положення №637 та п. 3.15 Інструкції №5, витрати на відрядження (тобто добові, витрати на проживання та вартість проїзду) не належать до виплат,  які пов’язані з оплатою праці.

Тобто, якщо на підприємстві ліміт каси встановлюють, керуючись показниками середньоденної видачі готівки з каси, то для розрахунку такого ліміту береться до уваги виплата готівки на різні потреби (у листі НБУ №11-113/818-2372 від 29.02.2008 р. було зазначено: у т. ч. готівка, видана з каси господарства для здавання до банку), та на відрядження (окрім виплат, що пов’язані з оплатою праці, стипендій, пенсій та дивідендів).

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *