Як нарахувати ЄСВ за роботу тимчасового характеру у фермерському господарстві


тимчасові роботи -  як нарахувати ЄСВСеред сільгоспідприємств є досить поширеною практика використання робочої сили на тимчасових роботах. Виникають і такі ситуації, коли працівник виконує певну роботу менше, ніж повний місяць. Виникає питання – як правильно нарахувати ЄСВ в такому випадку та чи слід порівнювати нараховану робітнику заробітну плату з мінімальною.

Як відомо,  базою для  нарахування ЄСВ за місяць (це не стосується винагород по цивільно-правовим договорам) повинна братися сума, не менша за розмір мінімальної заробітної плати, що встановлена на цей місяць.

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, а також годинну норму праці (обсяг робіт).

Роботодавці повинні укладати (в письмовій формі) із робітниками, яких приймають на тимчасові роботи, строкові трудові договори та повинні робити записи до їх трудових книжок відповідно до законодавства про працю.

Якщо такий строковий трудовий договір укладається з робітником на період,  менший за місяць, то підстав порівнювати нараховану робітникові заробітну плату з мінімальною немає. Адже фактично робітник не виконав місячної норми праці. Тому базою для нарахування ЄСВ повинна братися фактично нарахована такому робітникові сума заробітної плати.

Якщо ж за умовами строкового трудового договору  робітник відпрацює повний місяць та виконає місячну норму праці, то нараховану йому зарплату потрібно буде порівнювати з мінімальною.

Дякуємо за перегляд даної статті.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *