Як влине відсутність російського газу на сільськогосподарських виробників


Відсутність російського газу для аграріївНадзвичайний стан, що склався в українській енергетиці поки що не має критичних наслідків для українських сільськогосподарських виробників. Однак, восени деякі з аграріїв можуть зазнати значних збитків внаслідок відсутністі російського газу.

На це вказав  віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Віктор Шеремет під час своєї прес-конференції, передає УНН.

«Скорочення поставок газу на сьогодні суттєво не вплинуло на роботу аграріїв, бо надходження українського газу дає можливість поки що працювати, зокрема такій великій компанії, як “Нібулон”, яка приймає від фермерів велику частку продукції і проводить сушку (кукурудзи, соняшника і сої – ред.)», — розповів він.

Він вказав на те, що ліміти газу зараз значно складніше отримати саме дрібним господарствам і додав, що на сьогодні ці ліміти палива «поставлені їм не у повному обсязі».

Разом з тим він зазначив, що проблеми через дефіцит газу можуть виникнути у деяких аграріїв вже восени.

«Але з приходом холодів, якщо хтось затягне збирання урожаю до пізніх термінів, то це суттєво вплине (на стан бізнесу – ред.) і навіть можуть бути великі втрати. Мова про сушення кукурудзи, соняшника і сої», — уточнив  Шеремета.

Нагадаємо, 16 червня “Газпром” припинив поставку газу в Україну і перевів українську сторону на режим передоплати.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *