З 01.01.15 року буде введено в дію систему електронного адміністрування податку на додану вартість.


атоматичне адміністрування ПДВДоводимо до Вашого відома, що з 01.01.15 року буде введено в дію систему електронного адміністрування податку на додану вартість.

Удосконалена система адміністрування ПДВ запроваджується з метою удосконалення контролю за нарахуванням, сплатою та, особливо, за  відшкодуванням ПДВ. Таким чином урядовці сподіваються ліквідувати  махінації з податком та “податкові ями”.

Вище згадана система  має на меті забезпечення автоматичного обліку ПДВ у розрізі платників податків.

Порядок електронного адміністрування ПДВ встанавлено Кабміном (постанова № 569).

В наступному році всі платники ПДВ отримають свої рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ, які буде відкрито автоматично. Для цього органи фіскальної служби будуть надсилати до банку, у якому будуть відкриватися рахунки, реєстри платників, в яких буде вказано назву платника, його  код ЄДРПОУ а також його індивідуальний податковий номер.

Всі платники ПДВ з початку наступного року змушені будуть складати  податкові накладні  виключно в електронному вигляді. При цьому зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних можна буде  лише ту податкову накладну, у якій сума ПДВ  не буде перевищувати певну дозволену суб’єкту господарювання суму, тобто ліміт реєстрації. Ця сума буде розраховуватися автоматично у системі електронного адміністрування ПДВ конкретно для кожного платника ПДВ за встановленою формулою .

При цьому кошти на рахунки системи електронного адміністрування будуть зараховуватися з власного поточного рахунку платника ПДВ.

Введення нової системи зробить унеможливить незаконне отримання  відшкодування ПДВ з бюджету. Крім того, урядовці сподіваються таким чином скоротити витрати на адміністрування ПДВ.

Також з 1 січня 2015 роки буде скорочено кількість критеріїв, на основі яких платники ПДВ можуть отримати автоматичне відшкодування ПДВ.

Що стосується сум бюджетного відшкодування, які будуть заявлені до 1 січня 2015 року, то дані суми підлягають відшкодуванню відповідно до редакції статті 200 ПК, що діє до 1 січня 2015 року.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *