З 1 січня 2015 введено 4 нові податки для автовласників


ві податки для автовласниківЗгідно зі змінами у Податковому кодексі, з початку нового року починають діяти податки для автовласників: акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни та транспортний податок. Крім того, було відновлено акцизний збір, що накладається на переобладнання автомобілів.

Як уже згадувалося в попередніх публікаціях, Законом від 28.12.14 р № 71-VІІІ визначено, що з початку нового року власникам “дорогих” автомобілів, у яких об’єм двигуна є більшим ніж 3 тисячі куб. см. і які не старші за 5 років доведеться платити податок у розмірі 25 тисяч гривень на рік.

Також з 1 січня вступає в дію новий акциз на автобуси та вантажні автомобілі. Акцизний збір на нові автобуси  визначатиметься в розмірі 0,003 євро за 1 куб. см. двигуна, а на старі автобуси – у розмірі 0,007 євро за 1 куб. см. При цьому ставка податку для автобусів, що були у викоританні більше 8 років, зростає у 20 разів.

Ставка акцизу на нові вантажні автомобілі визначатиметься в межах від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб. см, в залежності від тонажу. При цьому для вантажівок, що експлуатувалися не більше 5 років, податок збільшується вдвічі, а понад 8 років – у 20 разів.

Щоправда, законодавці спробували компенсувати таке зростання податків, відмінивши збір за першу реєстрацію автомобіля, який раніше становив від 3,82 до 69,99 гривні за 100 куб. см. в залежності від об’єму двигуна.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *