Збільшення приросту свиней


Збільшення приросту свинейКожне фермерське господарство, яке займається вирощуванням тварин на м’ясо задається питанням, як можна отримати максимальний приріст свиней? Збільшення приросту свиней є одним з самих складних питань у тваринництві. Для різних видів тварин є різні методики, дотримуючись рекомендацій котрих можна збільшити приріст і отримати великі обсяги м’ясної продукції.

Більшість українців надають перевагу свинині, саме тому на цих тварин завжди є попит. Ще декілька десятків років тому майже на кожному подвір’ї вирощували свиней. Зараз не потрібно прив’язувати себе до домашнього господарства, адже така продукція завжди присутня на прилавках магазинів та на базарах кожного міста і села.

Вирощування свиней, основні правила.

На ріст тварин впливають деякі фактори, це є генетичні показники, температура у приміщенні, раціон, та особливості організму, а саме самки ростуть повільніше від самців, що в них закладено природою.

Основним фактором у кожному господарстві є порода. Для отримання максимальних прибутків слід чітко слідкувати за породою. Існують декілька порід які не є дуже сальними і тому прибуток від них є більшим аніж від тих що більш сальні. як правило такі породи повільніше ростуть, але це питання можна вирішити шляхом селекції. Існують такі різновиди, які швидко ростуть в порівнянні з іншими, але є більш сальними. Досвідченні свиноводи практикують схрещення таких порід. При правильному схрещуванні молодняк отримує найкращі генетичні характеристики від батьків. Саме тому поголів’я яке народжується при схрещуванні швидше набирає масу.

Температура також дуже важливий фактор. Якщо температура повітря буде знижуватися нижче ніж того потребують тварини, їх ріст трохи призупиниться, адже вони почнуть витрачати отриману з харчами енергію не на будування м’язів, а на обігрів свого тіла. Якщо температура повітря значно знизилася а обігрівати сараї немає можливості слід збільшити норму харчів на кожну голову, для того щоб тварина мала достатньо енергії для обігріву свого тіла.

Збільшення приросту свинейЩе одним важливим фактором є раціон. Тварина має отримувати всі потрібні для росту і розвитку поживні речовини. Слід вигодовувати поголів’я комбінованими кормами, і домішувати не тільки різні види зернових і бобових культур, з високим вмістом білків, що є необхідним у будь-якому разі, але і додавати вітамінні сполуки. Слід зазначити що деякі фермери вирощують тварин на траві. В літні часи, коли є багато трав, слід зменшити кількість комбікорму і частково замінити його на свіжу траву, адже тварина яка харчується травою відкладає на собі більше м’яса аніж сала.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *