Оподаткування військовим збором матеріальної допомоги працівникові


оподаткування військовим збором матеріальної допомогиДо об’єктів оподаткування військовим збором належать заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати чи інші виплати і винагороди, що нараховують (виплачують, надають) працівникові у зв’язку з трудовими відносинами. 

Нагадаємо, що заробітна плата – це винагорода, що нарахововується, як правило, у грошовому виразі, та яку роботодавець виплачує робітникові за виконану ним роботу.
Підприємства можуть за власний рахунок надавати додаткові (порівняно із законодавством) трудові та соціально-побутові пільги для своїх працівників. Одна з таких пільг – виплата працівникам матеріальної допомоги.
Враховуючи визначення поняття заробітної плати та її структуру слід зазначити, що в разі, якщо роботодавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу на основі їх заяв (у зв’язку з особистими обставинами), і ця допомога є разовою, то вона не входить до складу заробітної плати та не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.

Одним із видів допомоги працівникові від підприємства може висткпати надання коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів. У випадку, якщо сума допомоги не виплачується (не компенсується) працівникові, а перераховується роботодавцем на рахунок установи охорони здоров’я, то такий дохід слід розглядати як надання роботодавцем цільової благодійної допомоги разового характеру, який також не є об’єктом оподаткування військовим збором .

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *