Військовий збір: відповідальність за несплату


військовий збір відповідальністьВ даній статті ми спробуємо розібратися, яке покарання чекає на податкового агента, зокрема, фермерське господарство, якщо його бухгалтер не нарахував, не доутримав чи забув перерахувати до бюджету військовий збір. Зразу ж зазначимо, що у такому випадку до винного може бути застосовано три види санкцій: пеня, фінансова відповідальність, чи адміністративна відповідальність.

Так, якщо фермерським господарством було не нараховано чи не утримано та  не сплачено військовий збір до бюджету, то таке господарство може бути оштрафовано на суму, що дорівнює 25% тієї суми податку, що мала бути нарахована та / або сплачена.

За повторне протягом 1095 днів порушення накладуть вже штраф у розмірі 50% суми податку, яка повинна бути нарахована та /або сплачена до бюджету.

Якщо ж господарство вчинить вище зазначені порушення втретє чи більше протягом 1095 днів, то буде оштрафовано в розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та / або сплаті до бюджету.

Вище згаданих штрафних санкцій можна уникнути, якщо бухгалтерія господарства вчасно виявить на виправить помилки у нарахуванні та сплаті військового збору протягом податкового  (звітного) року згідно нормам податкового кодексу.

Крім штрафних санкцій також розраховується сума пені із розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, яка діяла в день нарахування (виплати) доходу платникам податку – фізичним особам. Така пеня нараховується в той день, коди настає строк погашення податкового зобов’язання, що визначено податковим агентом при нарахуванні (виплаті) доходу на користь платників податків – фізичних осіб,  або ж контролюючим органом під час перевірки фермерського господарства .

В той же час не слід забувати, що одночасно з накладенням штрафних санкцій на господарство  можуть бути притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності також посадові осіби господарства, що відповідальні за порушення.

Крім того, не утримання або не перерахування до бюджету сум податку при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку за рахунок коштів господарства (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), не повідомлення або несвоєчасне повідомлення до  податкової інспекції  відомостей про доходи громадян за встановленою формою – тягне за собою попередження або ж накладення штрафу на посадових осіб господарства розмірі від 2 до 3 НМДГ.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *