Управління фермерським господарством


office-195960_150Відмінність фермерського господарства від інших форм  господарських товариств полягає не лише в колі осіб, що можуть його створити, але й в управлінні господарством. Якщо, наприклад, ТОВ має вертикаль органів управління, повноваження яких прописані безпосередньо в Законі України «Про господарські товариства», то для фермерських господарств Закон України «Про фермерські господарства» передбачає лише один орган управління – голову господарства. Відповідно до ст. 4 вище згаданого закону ним може бути як засновник, так і інша особа, визначена статутом.

Голова фермерського господарства:

–         представляє своє господарство перед органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями та окремими громадянами чи їх об”єднаннями відповідно до закону;

–         – укладає від імені господарства угоди та вчиняє інші юридично значимі дії згідно із законодавством України;

–         – може письмово доручати виконання своїх обов”язків одному із членів господарства або особі, яка працює за контрактом.

Наведені вище повноваження здебільшого притаманні виконавчому органу юридичної особи. А от орган, аналогічний загальним зборам учасників господарського товариства для фермерського господарства не передбачено. Та й у більшості випадків  додаткові органи управління для фермерського господарства дійсно не потрібні. Адже, навіть якщо господарство створене не однією особою, а кількома – то ці особи пов”язані між собою родинними стосунками, і, відповідно, більшою довірою один до одного. Водночас, засновники (члени фермерського господарства) при бажанні можуть утворювати і вищий орган управління. Звичайно, подібну можливість потрібно обов”язково прописати в статуті. Зокрема, в статуті можна визначити компетенцію загальних зборів, порядок їх скликання та прийняття ними рішень. При цьому можна використати різні підходи для підрахунку кількості голосів засновників:

–         кожен засновник (член фермерського господарства) має кількість голосів, пропорційну до його внеску до складеного капіталу;

кожен засновник (член фермерського господарства) має один голос незалежно від розміру внеску до складеного капіталу.

Так чи інакше під час створення фермерського господарства варто приділити особливу у вагу написанню його статуту. Більш детально проце Ви зможете прочитати в статті “Статут фермерського господарства”. Серед загальних вимог радимо звернути особливу у вагу на правові наслідки виходу із членів фермерського господарства.

Що стосується обрання голови фермерського господарства, то воно відбувається на загальних зборах членів господарства та  оформляється протоколом, який , до речі, в подальшому будуть досить часто вимагати як державний реєстратор, так і інші органи державної влади.

Досить часто виникає ситуація, коли чинний голова фермерського господарства не може чи не хоче обіймати дану посаду. В такій ситуації потрібно на загальних зборах  переобрати голову господарства та провести реєстрацію зміни керівника.

Ось перелік документів, що вимагаються при реєстрації зміни голови фермерського господарства:

–  реєстраційна картка за формою № 3;

–  оригінал чи  нотаріально посвідчена копія рішення зборів засновників  про внесення змін до установчих документів;

– документ, що підтверджує правомірність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;

–  оригінали  установчих документів  фермерського господарства з позначкою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, діючими на дату подачі документів;

– два додатки  змін до установчих документів або ж два примірники установчих документів у новій редакції;

–  чек чи платіжка, яка доводить факт оплати реєстраційного збору за здійснення державної реєстрації змін до установчих документів.

Державний реєстратор після проведення відповідних змін видає свідоцтво про державну реєстрацію фермерського господарства та повідомляє про зміну керівника в податкову інспекцію, управління статистики,  фонди.

Також потрібно самостійно отримати довідку ЄДРПОУ ( в управлінні статистики) та довідку 4 ОПП у податковій інспекції.

Дякуємо за те, що Ви переглянули статтю. Сподіваємося що інформація, наведена в ній, допомогла Вам.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *